Moderní CT přístroj v havlíčkobrodské nemocnici intenzivně slouží pacientům i lékařům.

Za rok lékaři zvládli jedenáct tisíc vyšetření. A počet bude zřejmě stoupat. Za prvních pět měsíců letošního roku už se totiž stihlo provést pět tisíc vyšetření.

REKLAMA

Přístroj v mnohém předčí své předchůdce, jeho pořízení představuje velký přínos například i pro pacienty s vyšší váhou. Dovedl totiž vyšetřit i 170kilového pacienta. Maximum je podle výrobce 250 kilogramů.

„Díky rychlosti přístroje dochází k časové úspoře, takže vyšetříme více pacientů. Jako lékař vidím jednoznačný prospěch pro pacienta v tom, že se díky maximalizaci obrazové kvality zlepšila diagnostika různých onemocnění,“ řekl primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal, který si nového pomocníka velice chválí.

Radiodiagnostické oddělení brodské nemocnice získalo v polovině května 2014 nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku – byl jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 za 15 milionů korun. Nákup přístroje finančně podpořil Kraj Vysočina.

„Nový přístroj patří k nejmodernějším CT systémům na trhu a přináší nám i našim pacientům celou řadu výhod. Umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrně a efektivně – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek záření, ty se totiž minimalizují,“ zdůraznila mluvčí nemocnice Petra Černo.

Počítačová tomografie umožňuje zobrazení vnitřních orgánů pacienta. Používá se při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti. Nový CT přístroj snímá 128 řezů najednou s vysokou obrazovou kvalitou, rychlostí a kapacitou. Míra ozáření pacienta se snížila o 60 až 80 procent.

„Výhodou pro malé pacienty je Dětský kalibrační fantom – exkluzivní nástroj pro optimalizaci systému při skenování dětí. K dispozici máme speciální pediatrické protokoly na bázi věku a hmotnosti, které malým pacientům zaručují nejlepší klinické výsledky s minimální dávkou záření,“ uzavřela mluvčí.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA