OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ve štědrovečerní pohádce si mladší ze slavných bratří Hádků letos zahrál „záporáka“. Kromě charakterových vad patřily k jeho roli povinně také jezdecké scény, při nichž spolupracoval s horse masterem Václavem Plánkou z Pelhřimovska. Kryštof Hádek alias princ Karel už s koňmi nějaké zkušenosti má. Seznámil se s nimi díky bratrovi Matějovi, jezdit ale začal až díky herectví. Jak prozradil v rozhovoru, při natáčení Korunního prince si dokonce neplánovaně vyzkoušel, jaké to je, když se s jezdcem kůň postaví na zadní.

 

REKLAMA

Jaký je Váš vztah ke koním?

Ke koním mám velmi pozitivní vztah. Můj bratr měl koně, takže mi toto prostředí není cizí, ale vždycky mě provázel respekt k těmto zvířatům. Do sedla jsem se tak pořádně dostal až díky herectví a přiznám se, že mě to začalo bavit. Mohu potvrdit, že rozhodně platí rčení, že pohled na svět je nejkrásnější z koňského hřbetu.

korunni princ hadek CT

Kryštof Hádek (princ Karel) na Sihamovi. Koně vede horse master Václav Plánka z Farmy Rybníček u Pelhřimova. Foto: Hana Maredová

Na natáčení pohádky Korunní princ byl Vaším koňským parťákem bělouš Siham a vraník Gariet. Jak na ně vzpomínáte?

Pamatuji si hlavně na Sihama, to byl neuvěřitelný pohodář, měl se mnou svatou trpělivost. Gariet si trochu vyzkoušel mé schopnosti, když se se mnou při natáčení postavil na zadní, což byl celkem nečekaný zážitek, ale podařilo se mi na jeho hřbetě udržet.

Jak se Vám natáčely jezdecké scény v této pohádce?

Natáčení jezdeckých scén v Korunním princi bylo bezvadné, moc mě bavilo. Musím říct, že vše bylo tak dobře připravené, že to pro mě bylo „za odměnu“ a vždy jsem se na pobyt s koňmi na place moc těšil. A obdivuji práci profesionálních jezdců a kaskadérů. Je neuvěřitelné, co všechno dokáží. Na natáčení rytířského turnaje v této pohádce jsem měl možnost si vyzkoušet, jaké je sedět na koni v brnění a držet k tomu v ruce lanci, která je poměrně těžká. Stačilo mi to.

Věnujete se nebo plánujete se jízdě na koni věnovat i ve volném čase?

Kdybych měl nějaký volný čas, tak bych se moc rád věnoval koním pravidelně, ale vzhledem k mé vytíženosti se do sedla dostanu jen příležitostně. Všem ale ježdění na koni můžu vřele doporučit, je to úžasný relax, při kterém si člověk vyčistí hlavu.

REKLAMA