OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Štědrý večer kromě dárků pod stromečkem přinesl ještě jedno překvapení, a sice pohádku Korunní princ. Svou nezpochybnitelnou úlohu v ní měli také čtyřnozí herci, vždyť co by byli rytíři bez koní. Z koňského hřbetu se podíval – a notně tak spolupracoval s horse masterem Václavem Plánkou z Rybníčku u Pelhřimova – i princ Jan. Jeho představitel, herec Patrik Děrgel, v rozhovoru nastínil, jak se v sedle cítí.

 

REKLAMA

Jaký je Váš vztah ke koním?

Můj vztah ke koním je daný tím, že na nich vůbec neumím jezdit. Jsou to nádherná zvířata. Vždycky když se k nim dostanu blíž a strávím s nimi nějaký čas, úplně si mě získají a já už se vidím, jak na některém z nich uháním krajinou. Jenže realita je taková, že jsem nakonec rád, když se přes strach a respekt dostanu k tomu, že si je pohladím...

korunni princ dergel CT

Patrik Děrgel (princ Jan) na Verdim. Foto: Hana Maredová

Na natáčení pohádky Korunní princ byl Vaším koňským parťákem bělouš Siham a strakáč Verdi. Jak na ně vzpomínáte?

Siham i Verdi jsou skvělí koně, už jen tím, že takového jezdeckého analfabeta, jako jsem já, vůbec na svém hřbetě tolerovali. Občas mi dokonce dodávali pocit, že umím jezdit na koni. Moc dobře ale vím, že to bylo jen jejich zásluhou.

Jak se Vám natáčely jezdecké scény v této pohádce?

Koně, na kterých jsem jezdil, jsou naprostí profesionálové. Stačilo jim jednou si projít trasu, kterou se mnou na zádech měli urazit, a oni si ji zapamatovali a už ji zvládli úplně bravurně. Na mně bylo jim to nepokazit. (úsměv) A díky servisu všech lidí okolo těchto koní jsem se mohl soustředit jen na to, abych se v sedle udržel a vypadal při tom co nejvíc jako princ.

Věnujete se nebo plánujete se jízdě na koni věnovat i ve volném čase?

Strašně bych chtěl, ale upřímně si myslím, že se k tomu zase nedostanu. I když kdo ví. Protože je pravda, že pohled na svět z koňského sedla se mi díky natáčení Korunního prince dost zalíbil.

REKLAMA