OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Koňské herce měl při natáčení letošní štědrovečerní pohádky na starosti horse master z Farmy Rybníček u Pelhřimova. Režisér Karel Janák už s Václavem Plánkou spolupracoval kromě Korunního prince i na filmu a seriálu Ať žijí rytíři!, kde dostali koně rovněž hodně prostoru. Jak sám režisér říká, natáčení s koňmi často není jednoduché. Vždy záleží na tom, kdo na nich sedí, ale je radost je na place mít.

 

REKLAMA

Jaký vztah máte ke koním? Patříte k jejich obdivovatelům nebo aktivním jezdcům?

Koně mám moc rád. Tím spíš, když už jsem s nimi točil tři pohádky a jeden seriál. Bohužel na nich jezdit neumím, a tak vždycky jen závidím hercům a kaskadérům, když se na nich mohou prohánět. Ale jednou si snad najdu čas a aspoň trošku se jezdit naučím. Musí to být nádherný zážitek!

korunni princ janak CT

Režisér Karel Janák. Foto: Hana Maredová

Bez koní se neobejde natáčení řady filmů... Jak se Vám s těmito „čtyřnohými“ herci spolupracuje jako režisérovi?

Záleží především na tom, kdo na koni sedí. Když jsou to lidé, kteří mají s jezdectvím dostatek zkušeností, tak je to radost. Kdysi byla jízda na koni povinný předmět na hereckých školách. Bohužel tomu tak dnes není, takže mám často herce, kteří si na koni nevědí rady. A pak je těžké i jen to, aby kůň správně stál v záběru. Ale ať už je natáčeni s koňmi jednoduché, nebo složité, filmům koně prostě sluší a je vždy radost, když je můžu na place mít.

Na koňské scény bude bohatá i štědrovečerní pohádka Korunní princ. Jak jste byl spokojen s přípravou scén s koňmi v podání Produkce Plánka – Koně pro film?

Vašek Plánka je profesionál každým coulem a vždy mi dodá do filmu koně, kteří jsou připraveni na natáčení naprosto dokonale. Ještě se mi s ním nestalo, že by nějaký kůň nedokázal udělat to, co po něm scénář vyžadoval. Proto na tuto firmu nedám dopustit, a pokud to jde, tak spolupracuji s ní.

Proč by si lidé podle Vás měli na Štědrý večer pustit právě Korunního prince?

Korunní princ má ten nejlepší scénář, jaký jsem měl kdy v ruce. Je v něm humor, napětí, láska... Zkrátka vše, co by správná pohádka měla mít. Navíc v ní hrají legendy českého filmu, jako je Josef Abrhám, Jaromír Hanzlík, Veronika Freimanová a mnozí další. Vedle nich zazáří i mladší, ale neméně talentovaní herci, jakými jsou Kryštof Hádek, Eva Josefíková či Patrik Děrgel. I díky nim se pohádka opravdu podařila a myslím si, že diváky na Štědrý večer rozhodně potěší.

Můžete, nejen diváky z řad koňařů, nalákat na nějakou konkrétní scénu s koňmi, kterou v pohádce uvidí?

Pokud jde o diváky z jezdeckého prostředí, tak ti se mohou těšit především na velký rytířský turnaj, který je vyvrcholením celé pohádky. Rytíři v něm bojují o ruku princezny, ale stejně tak se předvede i celá řada koní speciálně vycvičených pro rytířské turnaje. Díky nim nechybí v pohádce ani pořádná dávka akce a adrenalinu.

REKLAMA