Prioritou společnosti Tesco je nadále investovatdo mezd na základních provozních pozicích. U nich dojde k navýšení základní tarifní mzdyo 7 %. Na ostatních provozních pozicích dojde kprůměrnému navýšení základních tarifních mezd o 5 %. Ke zvýšení mezd dojde už od 1. července 2019. Společnost Tesco se na tom dohodla se zástupci odborových organizací.

Maloobchodní řetězec Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům vČesku a pravidelně investuje do růstu mezd svých zaměstnanců. Letošní zvýšení mezd se týká především zaměstnanců na provozních pozicích a pracovníků distribučního centra.

REKLAMA

„Nárůst mez je odrazem ocenění náročné práce našich kolegů v obchodě a také vývoje na trhu práce v České republice. Naší prioritou nadále zůstává investovatdo populace kolegů na základních provozních pozicích. Zde navýšíme základní tarifní mzduo 7 %. Na ostatních provozních pozicích dojde kprůměrnému navýšení základních tarifních mezd o 5 %,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Od 1. července letošního roku dojde zároveň k navýšení mezd zaměstnanců distribučního centra, a to vprůměru o 6,5 %.

„Jsem rád, že se nám s kolegy z vyjednávacího týmu podařilo se zaměstnavatelem dohodnout na reálném navýšení mezd a současně zachovat bez snížení či zrušení veškeré příplatky i benefity, které ke mzdě zaměstnanci dostávají,” dodává Milan Matušík, zástupce odborových organizací.

Péče o zaměstnance zůstává pro společnost Tesco dlouhodobou prioritou. Jasným důkazem je i fakt, že se jí daří opakovaně zvyšovat investice do růstu mezd.