Povedená trojice se zaměřovala zejména na kasičky u myček. Sedmadvacetiletý muž spolu s dvěma kumpány mají během měsíce na svědomí nejméně pět skutků. 

Dne 17. března uvedený pachatel přijel na benzínovou čerpací stanici v Dobříši, natankoval 50 litrů pohonných hmot a odjel bez zaplacení. Následující den s o rok starším mužem přijeli k myčce v Sedlčanech a vypáčili tu dveře u chladícího automatu, ze kterého odcizili 10 kusů auto chemie a několik nápojů. Poškodili i stojan na ovládání ručního mytí aut. Začátkem dubna přijeli na dané místo znovu, násilím vnikli do výměníku žetonů a poničili dveře u ovládacího stojanu pro myčku, tentokrát si odnesli 18 kusů auto chemie, 15 sladkých tyčinek a sedm nápojů. 

REKLAMA

Dne 19. dubna s druhým pachatelem zcizili v Sedlčanech zaparkované vozidlo značky Škoda Octavia v hodnotě 30 tisíc korun a poté s ním přijali na danou myčku, kde opět páčili kasu na nákup žetonů. Z odcizeného automobilu ukradli motorovou pilu a autonavigaci.

Celkem byla způsobená škoda vyčíslena na téměř 300 tisíc korun. Všichni tři muži se budou zpovídat z trestného činu krádeže, kdy jim nyní v době nouzového stavu hrozí až osm let pobytu za mřížemi.