V pondělí 28. ledna pár minut před jednadvacátou hodinou přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku.

 

REKLAMA

Foto zdroj: HZS Středočeského kraje

 

Z prvotního ohlášení bylo zřejmé, že osobní vozidlo narazilo do obvodové zdi domu, který je poškozen, a v autě se nachází několik zraněných osob. Operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče ze stanice Příbram a jednotku sboru dobrovolných hasičů Rožmitál pod Třemšínem.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že ve vozidle cestovaly čtyři mladší osoby, přičemž dvě bylo nutné vyprostit. Vzhledem k charakteru poranění byl na místo povolán také vrtulník letecké záchranné služby, který přistál na nedalekém hřišti. Hasiči následně pomohli s naložením nejvážněji zraněné osoby na jeho palubu. Další zraněný člen posádky vozu byl přepraven do nemocnice pozemní cestou.

Hasiči dále zabezpečili pomocí výdřevy poškozený dům, který prohlédl přivolaný statik, a provedli protipožární opatření na osobním vozidle. Po závěrečném úklidu vozovky se půl hodiny před půlnocí obě jednotky vrátily na základny. Příčiny nehody, ve které hrál roli alkohol, vyšetřuje Policie ČR.