REKLAMA

benzinV hlavním městě Praze v minulém týdnu nepatrně klesly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze zlevnil o sedm haléřů, prodává se tak v průměru za 34,53 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o 13 haléřů na 34,27 Kč za litr.

 

Cena nafty v hlavním městě také mírně klesla, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,90 koruny za litr (o tři haléře méně než před týdnem). Republikový průměr se snížil o 14 haléřů na 33,66 Kč za jeden litr.

 

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA