REKLAMA

Přijďte zažít Jižní Ameriku na jedinečný festival do Náprstkova muzea

Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 14. 7. 2018 bude konat další festival, který tentokrát zavede všechny příchozí do velmi pestré Jižní Ameriky. Návštěvníci se mohou těšit na taneční představení a workshopy, hudební vystoupení, ukázky bojového umění, výtvarné dílny pro děti, dočasné tetování i ochutnávky gastronomických specialit. Festival Jižní Ameriky je součástí cyklu Barevné nádvoří, který je zaměřen na představování mimoevropských kultur české veřejnosti zábavnou a poutavou formou. Vstup na festival je zdarma.

Číst dál...

Přijďte zakusit Smetanu na Vltavě

Chcete zažít jedinečný den plný nádherné hudby, která ani po mnoha letech neztratila své kouzlo? Pak se připojte k oslavám 200. výročí od založení Národního muzea a přijďte v sobotu 14. července do Muzea Bedřicha Smetany, kde právě u příležitosti oslav proběhne ojedinělá akce s názvem Smetana na Vltavě.

Číst dál...

Trampové zavítali do Národopisného muzea

Pod pojmem tramping si asi každý představí něco trochu jiného. Výstava v Národopisném muzeu Národního muzea s názvem Století trampingu představuje návštěvníkům trampské hnutí z různých úhlů pohledu a poukazuje nejen na jeho historii a současnost, ale také na to, jak trampové ovlivnili podobu české populární kultury, umění a sportu.

Číst dál...

Praha se letos na podzim dočká svého prvního Creative Commons Filmového Festivalu

Rozvoj sociálních médií a dostupnost nových technologií vytváří prostředí pro snadné sdílení obsahu, důležitého pro vývoj naší společnosti. Otevřela se však i spousta otázek spojených s kopírováním a sdílením audio-vizuálních děl bez souhlasu autora. Právě na aktuální otázky spojené s pirátstvím a autorským právem se zaměří prostřednictvím dokumentárních filmů a následných diskuzí první Creative Commons Film Festival v Praze.

Číst dál...

Letní scéna Harfa zve na premiéru britské komedie Příště ho zabiju sám!

Co takhle zahájit prázdniny trochou kultury? Spojení britského humoru a divadelní scény pod širým nebem slibuje nevšední zážitek. Česká premiéra komedie Příště ho zabiju sám! (v originále Out of Order) od jednoho z nejuváděnějších dramatiků současné komediální tvorby Raye Cooneyho proběhne 3. července 2018 v rámci divadelní přehlídky Letní scéna Harfa. Vstupenky jsou už nyní k dispozici na www.letniscenaharfa.cz.

Číst dál...

Mozartův klavír se dočasně přestěhoval do Londýna

České muzeum hudby zapůjčilo do Victoria and Albert Museum jeden z TOP předmětů Národního muzea – Mozartův kladívkový klavír z 18. století. Minulý týden byl ve speciální transportní schráně vytvořené přímo na míru a za přísných bezpečnostních podmínek převezen do Londýna. Cenný klavír, který je běžně k vidění ve stálé expozici Národního muzea „Člověk – nástroj – hudba“, si budou moci prohlédnout návštěvníci londýnského muzea na nové výstavě „Opera: Passion, Power and Politics“ od 30. září 2017 do 25. února 2018.

Číst dál...

REKLAMA