REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Do tradiční soutěže Zlatý klas na agrosalonu Země Živitelka se přihlásila také firma z Vysočiny. Výhradní český dovozce irských strojů McHale bude o cenu bojovat s novinkou v zemědělské technice - kombinovaným lisem s baličkou McHale Fusion 3 Plus.

McHale dosáhl hattricku v ocenění na prestižních výstavách po celé Evropě!
McHale Fusion 3 Plus byl poprvé představen na nejvýznamnější zemědělské výstavě Agritechnica v Hannoveru na konci roku 2013. Díky své nové patentované technologii aplikace fólie na fólii, která výrazně posouvá hranice kvality píce, byl oceněn na následujících mezinárodních výstavách:

REKLAMA
  1. FIMA AGRICOLA 2014 – Zaragoza, Španělsko
  2. Cereal Show 2014 – Cambridgeshire, Anglie – McHale se stal držitelem zlaté medaile. Cena se uděluje těm, kteří dokážou vystoupit z davu a přinášejí kombinaci inovací, hodnotu a efektivitu pro uživatele.
  3. Royal Highland Show – Edinburgh, Skotsko – V červenci 2014 získal McHale Fusion 3 Plus třetí prestižní cenu za technickou inovaci.

Tolik světových ocenění bylo i důvodem přihlásit tuto novinku také do české soutěže. Jednou z hlavních předností tohoto stroje je technologie fólie na fólii.

Základní výhody technologie fólie na fólii:

  1. Místo sítě se aplikuje fólie, která drží přesný tvar balíku. Na jeho největší plochu se přidává více fólie, tím je balík lépe chráněn před vniknutím vzduchu.
  2. Fólie se předpíná až o 30 % více. Proto balík po slisování v komoře následně neexpanduje a nenasává zpět již jednou vytlačený vzduch. Na rozdíl od použití sítě či vázání do provázku má takto balík větší hustotu, lepší tvar a sníží se náklady na manipulaci se stejným množstvím hmoty.
  3. Protože balík nenasál zpět vzduch, je mnohem kvalitnější senáž.
  4. V zimních podmínkách fólie nepřimrzá na senáž, balíky se lehce rozdělávají, není třeba třídit fólii a síť zvlášť. Celkově je manipulace snazší, doba krmení kratší, uspoří se čas a náklady.
  5. Netradiční podpora cyklistů na Tour de France.
  6. Přestože bývají v červnu a červenci velmi vytíženi, našlo si několik farmářů v Yorkshire čas a podpořili cyklisty pelotonu Tour de France, jenž letos zavítal do jejich hrabství, netradičními „koláči“ sýra z jejich mléčných farem. Podívejte se na obrázek, jak vypadá sýr z kombinovaných lisů McHale Fusion.

Podívejte se na stroj McHale Fusion 3 PLUS v akci:

Výhradní český dovozce strojů McHale firma MANATECH CZ nabízí tuzemským zemědělcům novinku otestovat přímo v provozu na jejich farmách a polích.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA