REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

psj stavbaAktuálně zveřejněný žebříček Czech Top 100, prezentující stovku nejvýznamnějších českých firem podle objemu tržeb za rok 2011, přinesl úspěch pro akciovou společnost PSJ. Ta obhájila a ještě vylepšila svoji pozici v elitní stovce, když z 97. příčky za rok 2010 poskočila s obratem 7,94 miliard korun na 75. pozici.

Společnost PSJ si vylepšila i svoji pozici mezi firmami Kraje Vysočina, když v porovnání s rokem 2010 přeskočila Automotive Lighting a zařadila se na 2. příčku mezi firmami tohoto regionu. Pozici lídra Vysočiny i nadále drží Bosch Diesel (celkem 33. pozice s obratem 17,3 miliardy korun).

REKLAMA

Tržby první desítky nejvýznamnějších podniků loni dosáhly částky 1,146 bilionu korun, což je o 11 procent (112 mld. Kč) více než v roce 2010. To je zhruba stejné tempo růstu jako mezi lety 2010 a 2009, kdy tržby první desítky meziročně rostly o 12 procent. Prvních sto nejvýznamnějších firem realizovalo tržby za 2,458 bilionu korun, tj. pouze o šest procent (149 mld. Kč) více než v roce 2010. Největší společnosti ČR tedy rostly dynamičtěji než zbytek trhu. Zvýšení tržeb přesto zaznamenalo 75 z první stovky společností.

„Tržby první stovky nejvýznamnějších českých společností stále rostou, průměrné tempo růstu se však zpomaluje. Přestože především naše největší podniky navyšovaly tržby stále velmi dynamicky, ostatní společnosti tomuto tempu nestačily a polepšily si jen mírně nebo vůbec. Například ve stavebnictví stále trvá útlum, který se projevuje poklesem tržeb, prakticky u všech společností v tomto odvětví s výjimkou PSJ, která své tržby meziročně zvýšila o 53 procent a posunula se z 97. na 75. místo žebříčku,“ uvedl Jan Struž, předseda Sdružení Czech Top 100.

Nejvýznamnější firmou České republiky žebříčku Czech Top 100 podle tržeb za uplynulý rok se stala už podruhé v řadě Škoda Auto, která vykázala tržby ve výši téměř 253 miliard korun. Na druhém místě skončila společnost ČEZ s tržbami téměř 210 mld. Kč a třetí RWE Transgas se 136 miliardami korun. Na čtvrté místo se nově vyhoupl Agrofert Holding, který své tržby meziročně zvýšil o 25 mld. Kč (27 %), a nechal tak za sebou Foxconn CZ.

Kompletní žebříček nejvýznamnějších firem ČR za rok 2011 naleznete zde - http://www.czechtop100.cz/files/aktuality/2012/1/01-hlavni-zebricek-top-100-dle-trzeb.pdf.

 


 

Představení PSJ, a.s.
PSJ, a.s., náleží mezi největší stavební společnosti v České republice. Zabývá se především pozemní stavební činností, realizací vybraných stavebních řemesel a technologií a také developmentem. Její prvořadou činnost představuje generální dodavatelství staveb, a to včetně komplexních dodávek na klíč od fáze projektu a studie stavby až po kolaudaci a předání funkčního díla. Podílela se například na výstavbě pražského administrativního areálu BB Centrum, komplexu Zlatý Anděl na Smíchově, administrativní budovy Main Point Karlin nebo Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech, realizovala bytový soubor Villa Bianca v Praze a byla generálním dodavatelem při rekonstrukci Obecního domu či Sovových mlýnů. PSJ se věnuje i vlastním developerským projektům, které se zaměřují zejména na oblast výstavby komerčních budov a obytných celků. Kromě Česka působí PSJ od počátku své existence také na zahraničních trzích. V posledních letech se soustředí na Ruskou federaci, Slovensko, jihovýchodní Asii a arabský svět. PSJ je držitelem celé řady ocenění v prestižní soutěži „Stavba roku“.
REKLAMA