REKLAMA

Milovníci jedinečných okamžiků se mohou těšit na rok 2017. V květnu tohoto roku totiž do České republiky znovu zamíří světově uznávané hudební těleso Alexandrovců. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.

„Neváhejte a pojďte získat další neopakovatelný kulturní zážitek,“ vyzývá zakladatelka webu Kultura v hl. m. Praha Ivana Kryllová a k pozvánce přikládá vlastní reportáž z posledního koncertu, který se konal v roce 2015.

REKLAMA

Včera jsem měla poprvé ve svém životě jedinečnou příležitost zažít opravdový kulturní zážitek. Mnozí přítomní, kteří seděli se mnou v hledišti, jistě sdílí obdobný, ba ne-li stejný názor. Brilantní umělecké výkony, nejen pěvecké, ale rovněž taneční, uchvátily veškerou diváckou masu. Mohutný aplaus se nesl sportovní halou na pražském výstavišti bez přestávky po celý večer a utichal pouze při mluveném slovu moderátora tohoto slavnostního večera. Hala přímo bouřila v momentě, kdy se na pódiu rozezněl Hradeckého pochod. Tato hudební skladba vzala za srdce nejednoho českého diváka. Ale ve stínu nestojí ani špičkové operní výkony předních ruských sólistů pěveckého tělesa, které v Praze hostovalo. Bohužel, ani slovy nelze popsat příjemnou atmosféru celého kulturního večera. Český jazyk má spousty slov, jimiž lze vystihnout perfektní atmosféru a výkony účinkujících, ale na umělecký zážitek ze dne 17. 10. 2015 nestačí.

 

Ivana Kryllová

REKLAMA