Autorem výstavního projektu Start-up je i Miroslav Polách

polach_miroslav_ikonaMiroslav Polách, profilující se jako jedna z nejvýraznějších osobností mladé umělecké generace, která již po několik let systematicky pracuje na novém aktuálním pojetí fenoménu malby. Jeho práce charakterizuje tematická cykličnost, autor se obvykle zaměřuje na jeden motiv a k němu pak maluje více variant.

Číst dál...

Národní muzeum představuje dva symboly starého Japonska

gejsa_ikonaNárodní muzeum připravilo v jednom ze svých muzeí, v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, výstavu s názvem Gejša a samuraj. Návštěvníci se mohou těšit na více než 800 předmětů, 588 exponátů vypráví příběh japonských samurajů a 214 se jich vztahuje ke gejšám. Výstava potrvá do 3. dubna 2011.

Číst dál...

ANNA K.: Žiju, zpívám a děkuju

anna_k_ikoZpěvačka Anna K., která nedávno spustila svou kampaň zaměřenou na podporu prevence rakoviny prsu s názvem „Chceš žít jako já?“, se rozhodla uspořádat dva jedinečné charitativní koncerty, které se budou konat 18. 11. v brněnské Flédě a 25. 11. ve velkém sále pražské Lucerny. Koncerty zpěvačka symbolicky pojmenovala „Žiju, zpívám a děkuju“.

Číst dál...

REKLAMA