REKLAMA

Úřadující mistři Evropy ve sportovním cheerleadingu – Lady Eagles z klubu Prague Eagles Cheerleaders a JNS Thunderbirds z klubu Join New Spirit Allstars, jedou obhajovat zlato do Finska. Pro český cheerleading je úspěch z loňska obrovským přelomem – první zlato z klubového ME pro ČR.

 

REKLAMA

foto zdroj: Česká asociace cheerleaders


Evropský šampionát se bude konat o víkendu 30. 6. – 1. 7. 2018 v Helsinkách (Finsko). Národní barvy bude reprezentovat cellem 111 sportovkyň a sportovců ze 3 pražských klubů. Žhavými želízky je čistě ženská formace Lady Eagles (klub Prague Eagles Cheerleaders) a skupina stávající z žen i mužů z JNS Thunderbirds (klub Join New Spirit Allstars). V ženských formacích budou též reprezentovat JNS Phoenix (klub Join New Spirit Allstars). Taneční cheerleading zastoupí Wild Cheerleaders v divizi Freestyle Pom. České juniory bude reprezentovat skupina JNS Silverbirds (klub Join New Spirit Allstars). Všechny skupiny se na ME 2018 do Helsinek kvalifikovaly z květnového mistrovství republiky.

Mistrovství Evropy (ECU Europeans 2018) ve Finsku se zúčastní 3 000 nejlepších sportovců z 26 evropských zemí. Pořadatelem je European Cheer Union. V sobotu proběhne soutěž seniorských kategorií, v neděli budou poměřovat síly junioři. Soutěží se ve tříminutových dynamických choreografiích, které předvádí 16-24 sportovců najednou. Cheerleading je širokospektrálním sportem zahrnující kombinaci akrobacie na zemi i ve vzduchu, atraktivní lidské pyramidy či tanec s barevnými pom-pomy. Důraz je kladen na obtížnost a technické provedení jednotlivých prvků.

Sportovní cheerleading je mezinárodně uznávaným sportovním odvětvím. V roce 2016 byl uznán Mezinárodním Olympijským výborem a byl přijat jako oficiální sportovní odvětví v sekci neolympijských sportů. Cheerleading je v České republice relativně mladým sportovním odvětvím (od roku 1993), jehož členskou základnu v současné době tvoří téměř 2 000 sportovců ve 36 klubech z celé ČR, ve všech věkových kategoriích.

 

REKLAMA