REKLAMA

Ani v posledním dni finálového turnaje Prague Golf Masters 2016 by Prague Golf Team and by CzechOne nedal Ondřej Lieser nikomu šanci a stylem start-cíl zvítězil s náskokem 9 ran na druhého Skota Chrise Robba a dělené třetí Jana Cafourka a Petra Gála.

Ondřej Lieser připustil, že tak velký náskok před posledním dnem je poměrně nezvyklá a stresující situace. Snažil se hrát konzervativně, útočit na stejných místech jako ve středu a ve čtvrtek a hlídat si své soupeře. „Říkal jsem si, že pokud mi neodejde hlava, nikdo by mě neměl dostihnout. Na to by mi mělo stačit hrát si svou hru. I přesto jsem dnes hrál svůj nejslabší golf zde. Základem úspěchu paradoxně nebyl rekord hřiště druhý hrací den, ale spolehlivý výkon ve dni prvním, který mi umožnil hrát si své a moc se neohlížet na ostatní. Dvě vítězství v důležitých turnajích za poslední měsíc, pokaždé s výhrou 200 tisíc, mi potvrzují, že jsem se rozhodl správně, když jsem si přenastavil své priority,“ sdělil minulý pátek po turnaji ke své hře. Na otázky, jak tedy vidí příští rok, ovšem odpovídal pouze úsměvem.

REKLAMA

Foto: M. Kabát (2x), Z. Sluka (4x), CzechOne.cz

Druhý Chris Robb (UK) turnaj rovněž okomentoval. „Hrál jsem solidně, vyhýbal jsem se potížím. Jediné místo, kde jsem byl dnes v úzkých, byla pátá jamka, ale dostal jsem se z toho, to mě uklidnilo a pak jsem i několikrát zaskóroval. Ondra byl od nás všech příliš daleko, nemělo smysl zkoušet ho pronásledovat, tak jsem se soustředil na druhé místo a zadařilo se. Turnaj byl skvěle organizačně připraven, kvalitou hřiště jsem byl mile překvapen. Připravuji se zde na druhou fázi Kvalifikační školy European Tour a takovouto herní zátěž nic nenahradí. Konkurence zde byla skvělá, musel jsem předvést své nejlepší výkony, abych se dostal na bednu,“ řekl.

Na děleném třetím pořadí se prosazují ostřílení borci – Petr Gál a Jan Cafourek.

Atlet a moderátor Roman Šebrle dnes poskočil leaderboardem až na dělené třicáté místo a má na svém kontě skalp několika velmi dobrých hráčů.

O náročnosti turnaje svědčí to, že pouze 6 hráčů se dostalo za tři dny pod par hřiště.

Prize-money finálového turnaje CzechOne Tour 2016 činí rovný milion korun (37.000 eur), z čehož si vítěz odnesl rovných 200.000,-. Turnaj byl zároveň šampionátem CzechOne Tour 2016 a při závěrečném ceremoniálu byl vyhlášen rovněž vítěz Order of Merit celoročního seriálu. I díky výhře na Zbraslavi se celkovým vítězem stal Ondřej Lieser.

Pořadí po finálovém dni:

  1. Lieser                                                   202 (-14)
  2. Robb (UK)                                          211 (-5)

T3 Cafourek, Gál                                     213 (-3)

REKLAMA