OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

Oblíbenou a vyhledávanou akcí pro širokou veřejnost je Krumlovský vodácký maraton, kterého se tradičně zúčastňují stovky vodních nadšenců. A právě v rámci maratonu proběhlo také zakončení fotbálkové sezony 2015.

Do Českého Krumlova vyrazil tým E.ON Rodinného fotbálku v plné polní a pro návštěvníky zajistil kompletní doprovodný program. Pro veřejnost byly k dispozici nafukovací arény, skákací hrad, segway, elektrické koloběžky a další fotbalové dovednostní atrakce. V nafukovací aréně se mimo jiné uskutečnil i turnaj základních škol. Veřejnost si mohla otestovat elektrické BMW i3. „V Krumlově jsme zakončili sezonu 2015. S fotbálkem jsme navštívili více než 200 míst,“ upřesnil Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Krumlovský vodácký maraton se i v roce 2015 těšil z velkého zájmu veřejnosti. „Letošního maratonu se zúčastnil rekordní počet závodníků. Před startem jich pořadatelé na 13. ročník KVM registrovali 1 200. Cílem po odstoupení několika posádek projelo 1 131 lidí,“ řekl za pořadatele Jan Homolka.

Vítězství v závodě obhájila deblová posádka Tomáš Slovák – Karel Slepica s časem dvě hodiny, tři minuty a 24 sekund. „Oproti roku 2014 si ale přibližně o pět minut pohoršili,“ dodal Homolka. Traťový rekord podle jeho slov letos nepadl. Na vině byly dle informací od vítězů horší vodní stav a silný vítr, který jim komplikoval cestu.

Na druhém místě skončili se ztrátou minuty a 58 sekund Tomáš Ježek a Pavel Davídek. Na třetím místě skončili Pascal Lucker a Andreas Heilinger z Nizozemska, kteří na vítěze ztratili dvě minuty a 10 sekund.

Maratonu se zúčastnily na raftech také dvě E.ON posádky. „Měli jsme na startu trochu technické problémy, kvůli kterým nám zbytek startovního pole odjel. Nakonec se nám ale podařilo několik posádek dohnat a předjet. I s úvodním zpožděním jsme zvládli maraton pod tři a půl hodiny, takže jsme spokojení,“ řekla členka prvního E.ON týmu a zástupkyně marketingu Erika Širůčková. Její posádka dosáhla času tři hodiny, 26 minut a 11 sekund. V celkovém pořadí skončila mezi rafty na 36. pozici. Druhý E.ON raft skončil na 43. místě z 46 přihlášených raftů.