OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

fotbalTým FC Vysočina se v první duelu Tipsport cupu představil s mladší částí svého šestadvacetičlenného kádru. Ta proti druholigovému Znojmu odvedla kvalitní výkon a zaslouženě vyhrála 3:2 (1:1), když branky úspěšnějšího celku zaznamenali Karol Karlík, Tomáš Kučera a Jan Kosak. Jihlava tak do fotbalového roku 2011 vstoupila vítězně.

Jihlavští fotbalisté do zápasu vstoupili aktivně a kvalitně kombinovali. Po zbytečném faulu však znojemští v 6. minutě kopali přímý kop, který bezpečně umístil do sítě tradiční exekutor Todor Yonov – 0:1. Po zbytek první půle držela Vysočina více míč, soupeře přehrávala a mířila za vyrovnáním. Toho se po zásluze dočkala až ve 45. minutě, kdy se hlavou prosadil Karol Karlík po centru Kosaka.

Kvalitu druhé půle ovlivnilo vícenásobné prostřídání znojemské sestavy a mlha. Jihlavští mladíci byli nadále lepším týmem a dočkali se odměny v podobě dvou vydařených gólových akcí. Nejdříve strhl vedení na stranu FC Vysočina v 62. minutě Tomáš Kučera, jenž zužitkoval přihrávku Karlíka. Na 1:3 zvýšil o 11 minut později Jan Kosak po vybídnutí Kopice. Znojemští zdramatizovali utkání a zkorigovali skóre 5 minut před koncem, kdy na 2:3 snížil Gregor Kováč.

„Jsem velmi rád, že tato mladá sestava prokázala po náročném týdnu kondiční přípravy vůli, kvalitu a touhu po vítězství. Do našeho dobrého výkonu zapadli i oba testovaní bosenští fotbalisté, kteří vystřídali do druhé půle,“ stručně zhodnotil zápasový výkop roku 2011 trenér Josef Vrzáček.

Góly: 6. Yonov, 85. Kováč – 45. Karlík, 62. T.Kučera, 73. Kosak

Matiášek (80. J.Procházka) – R.Demeter, Halama, Ptáček (55. Manžuka), Cihlář – Kopic, T.Kučera, Karlík, Kosak (74. Šejko) – Tecl, Bača.