REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na situace ohrožující zdraví nikdo nemyslí rád, ale přesto se hodí, když jsou lidé pro všechny případy vybaveni znalostmi o první pomoci. K poučeným se řadí i maminky a děti z Charitního domova při havlíčkobrodské oblastní charitě, které po přednášce dobrovolníka vědí, jak správně postupovat při pomoci zraněnému.

Štěpán Bechyně se 23. ledna v Charitním domově rozpovídal především o úrazech a nehodách typických pro zimní období.  Neopomenul tak zlomeniny, naraženiny, omrzliny či pomoc v okamžiku, kdy se například pod bruslařem na rybníku proboří led. S klientkami si povídal také o popáleninách a úrazech v domácnosti. Zejména děti zaujala praktická modelová ukázka – od zavolání rychlé záchranné služby přes základní první pomoc až po převoz zraněného do nemocnice.

REKLAMA

Foto: archiv Oblastní charity Havlíčkův Brod

Charitní domov v Havlíčkově Brodě sídlící na adrese Boženy Němcové 188 poskytuje přechodné ubytování a odbornou pomoc ženám, které se se svými dětmi ocitly v těžké životní situaci. K dispozici má pokoje nanejvýš pro šest maminek a čtrnáct dětí.

REKLAMA