REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od čtvrtka dohlížejí na bezpečnost a veřejný pořádek ve Světlé nad Sázavou a jejím okolí, a to v souvislosti s konáním multikulturního festivalu Sázavafest 2018.

Bezpečnostní opatření potrvá až do neděle 29. července. V rámci prvního dne navštívilo festival téměř 10 tisíc návštěvníků a v místech k tomu vyhrazených bylo postaveno 215 stanů a parkovalo zde 520 osobních vozidel a 24 dodávkových vozidel.

REKLAMA

Příjezd a příchod návštěvníků se stejně jako jejich odchod a odjezd po skončení programu obešel bez větších komplikací, policisté řešili osmnáct přestupků v oblasti dopravy a jeden přestupek na úseku veřejného pořádku. V pátek časně ráno na základě záběrů kamerového systému policejního monitorovacího vozidla, které je zařazené do bezpečnostního opatření se zaměřením zejména na stanové městečko, zjistili dvě podezřelé osoby. Pohybovaly se v okolí stanů a následně do nejméně dvou vnikly.

pokus o vniknuti do stanu sazavafest PCR 1

pokus o vniknuti do stanu sazavafest PCR 2

Foto zdroj: Policie ČR

Na místo byly okamžitě vyslány policejní hlídky. Policisté za použití donucovacích prostředků zadrželi dva podezřelé muže ve věku 24 a 29 let. Nyní na obvodním oddělení ve Světlé nad Sázavou provádějí ve věci procesní úkony a zadokumentování případu. Není vyloučeno, že se zadržené osoby mohly dopustit i dalšího protiprávního jednání, což bude předmětem dalšího prověřování.

„V průběhu pátečního rána jsme přijali oznámení o krádeži kabelky, kterou měl ženě odcizit neznámý pachatel. Ke krádeži mělo dojít kolem druhé hodiny ráno na ulici Lánecká ve Světlé nad Sázavou. Na místo byly bezprostředně po oznámení vyslány policejní hlídky včetně policejního psovoda se služebním psem. Policisté případ zadokumentovali a po pachateli krádeže pátrají,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Do letošního bezpečnostního opatření se zapojují policisté pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří zajišťují zvýšený výkon služby v místě konání festivalu nejen ve dne, ale především v nočních hodinách, a to po celou dobu trvání Sázavafestu. „Včera jsme začali přímo v místě konání festivalu využívat vlastní speciální monitorovací vozidlo. Monitorovací a záznamová technika, kterou je vozidlo vybaveno, nám umožní sledovat situaci zejména ve stanovém městečku, ale také na místech, která jsou určena pro parkování účastníků festivalu,“ sdělila Dana Čírtková. Policejní opatření je zaměřeno zejména na ochranu míst s vysokou koncentrací osob a v neposlední řadě na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě. Policisté úzce spolupracují s pořadatelskou službou a nastavili jasná a přísná bezpečnostní pravidla pro vstup návštěvníků dovnitř areálu zámeckého parku. „Případ zadržení dvou pachatelů z dnešního rána je dokladem toho, že využití monitorovacího vozidla v rámci bezpečnostního opatření tohoto charakteru má své opodstatnění. Jde o jeden z účinných nástrojů, který můžeme efektivně využívat zejména při ochraně veřejného pořádku a majetku návštěvníků podobných kulturních nebo sportovních akcí,“ uvedl velitel bezpečnostního opatření Aleš Indra.

Velký zájem ze strany veřejnosti očekávají pořadatelé festivalu v pátek i v sobotu, proto policisté opakovaně upozorňují všechny návštěvníky Sázavafestu, aby se podrobně seznámili s bezpečnostními pravidly pro vstup do areálu zámeckého parku. Důležité je zejména vědět, které předměty nelze do areálu vnášet. Pro bezproblémový chod festivalu je tedy nutné dodržovat pokyny pořadatelů a bezpečnostní služby v rámci jejich kompetencí. Návštěvníci akce by se ve vlastním zájmu měli důkladně seznámit s pravidly parkování na vyhrazených parkovištích a s pravidly pohybu a chování ve stanovém městečku.  

„V souvislosti s předpokládaným příjezdem velkého množství motorizovaných návštěvníků do města upozorňujeme, aby lidé dbali pokynů policejních hlídek a neparkovali svá vozidla jinde než na místech, která jsou k tomu vyhrazena, a aby věnovali pozornost dopravnímu značení. Když zaparkují a vozidlo opustí, měli by jej řádně uzamknout a nenechávat uvnitř na sedadlech žádné cenné věci, které by mohly přilákat pozornost zlodějů. Stejnou pozornost by měli lidé věnovat také všem svým osobním věcem – osobním dokladům, mobilním telefonům, kabelkám nebo batohům. Jedině odpovědným přístupem všech návštěvníků můžeme eliminovat rizika krádeží a výraznou měrou přispět k tomu, aby v průběhu festivalu nedocházelo ke zbytečným případům kapesních krádeží nebo krádeží věcí ze stanů a zaparkovaných vozidel,“ uzavřela policejní mluvčí.

REKLAMA