Řidič zachránil cestující před nebezpečnou kyselinou

Žena na Chrudimsku převážela autobusem v PET lahvi kyselinu, která nádobu rozleptala a následně způsobila vzplanutí sedačky. Řidič v tento krizový moment zachoval chladnou hlavu, evakuoval cestující a požár uhasil. Žena skončila s popáleninami v nemocnici, navíc ji čeká vysvětlování na policii.

Číst dál...

24 Hodin na kolech posedmé

 

Ústí nad Orlicí má záměr postavit v bývalé Perle parkovací dům

 V Ústí nad Orlicí se v červu pro veřejnost opět otevřela bezplatná parkovací plocha v bývalé Perle 01. Z důvodu demolice výrobních hal bylo parkování v centru města více jak půl roku znemožněno a ztracená parkovací místa viditelně chyběla. Nyní se situace výrazně zlepšila. Město nejenže původní plochu téměř zdvojnásobilo, ale současně upravilo a zpevnilo povrch parkoviště. „Při realizaci bylo naším cílem vytvořit pro řidiče jistý komfort a zároveň pocit bezpečí. Proto je parkoviště, které je dvouúrovňové, zabezpečeno plotem a betonovými zábranami a bude opatřeno veřejným osvětlením. Kapacita je 150 až 170 aut,“ informoval starosta města Petr Hájek.

Číst dál...

Pardubický kraj dotačně podpořil město Ústí nad Orlicí

V rámci programu Podpora památkové péče v Pardubickém kraji na rok 2018 získalo město Ústí nad Orlicí dvě dotace v celkové výši 170.000 korun. „Dotací 100 tisíc korun byla podpořena restaurátorská obnova oplocení Hernychovy vily a 70 tisícovou dotací na archeologický průzkum spojený s restaurátorskými pracemi na hřbitovní kapli v Knapovci. Město Ústí nad Orlicí se z vlastního rozpočtu podílí na obou akcích částkou téměř 450 tisíc korun,“ uvedl starosta města Petr Hájek.

Číst dál...

REKLAMA