REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na České zemědělské akademii probíhá ve dnech 23. a 24. listopadu den otevřených dveří. Návštěvníkům se otevřou prostory v Humpolci v ulici Nádražní, školní statek v Humpolci-Dušejově a ve Světlé na Sázavou v ulici Zámecká.

Den otevřených dveřích nabídne bohatou nabídku nejen prohlídek specializovaných učeben, dílen, laboratoří i stájí Školního statku, ale také ukázky řemesel, jízdy na koních nebo kynologického výcviku. Hosté uvidí také výsledků unikátních projektů školy: "Postav si svůj traktor", "Postav si svoje auto Kaipan". Navíc si budou moci vyzkoušet nový trenažér osobního automobilu.

REKLAMA

Česká zemědělská akademie je uznávanou prestižní střední zemědělskou školou s celostátní působností, kde kromě řady oborů učňovských lze hlavně studovat maturitní obory zemědělské: Agropodnikání-ekologické i konvenční zemědělství,

Agropodnikání-chov koní a jezdectví, Mechanizaci a služby a také Chovatelství-kynologii. 

Zemědělství se díky pronikání nové techniky i technologií postupně stává moderním a díky klimatickým změnám i strategickým oborem. Jeho novému postavení a budoucím potřebám ale dnes neodpovídá zájem mladých lidí o studium zemědělských oborů.

REKLAMA