REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pelhřimovská Hodina H vyslala skupinu mladých lidí na projekt projekt s názvem „Inside the web“ neboli „V síti“, který se konal na začátku října ve městě Pákozd ležícím zhruba 50 km od Budapešti a přinesl všem českým účastníkům mnoho nových znalostí, dovedností a zážitků. Hlavním tématem projektu byla kyberšikana, respektive boj proti ní.

Všem účastníkům bylo brzy jasné, že tato výměna bude poněkud jiná než všechny předchozí. Ve skupině 25 účastníků z Malty, Maďarska, Španělska, Litvy a ČR totiž převládala rodinná atmosféra. I díky tomu mohli všichni otevřeně mluvit o svých osobních zkušenostech s touto problematikou, což přineslo mnoho nových informací, rad a tipů, jak zůstat v relativním bezpečí i v online světě. V průběhu projektu každý z účastníků došel k uvědomění, že občas sdílí více, než vlastně chtějí a to z různých důvodů, ať už je to kvůli dostupnosti pro kolegy, či jednoduše proto, že pro některé z nich je to už závislost - být neustále online, sdílet jen to pozitivní a pak následně dostat „dopaminový hit“.

REKLAMA

„Uvědomili jsme si, že mnozí z nás jsou v určité formě závislí nejen na sociálních médiích, ale i na neustálém přísunu nových informací, z nichž je pro nás většina naprosto nepřínosná. Pro některé z nás se jednalo o první projekt, pro některé již o několikátý. V každém případě byl tento projekt něčím odlišný od ostatních. Ta hlavní rozdílnost spočívala v celkové atmosféře a v citovém propojení s ostatními. Mnohým z nás takové propojení s lidmi chybí, proto se možná ubíráme k útěku a přesouváme většinu našeho života z reality do online světa.“ Tak zhodnotil projekt vedoucí české skupiny Ondra.

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

 

REKLAMA