REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hodinah_portugalsko_hudebni_projektObčanské sdružení Hodina H z Pelhřimova již tradičně vysílá mladé lidi na mezinárodní projekty v rámci programu Mládež v akci. Tentokrát však šlo o speciální projekt v Portugalsku. Projekt „Blow your headphones“ sdružil hudební skupiny z různých evropských zemí.

Více o projektu nám sdělila Marie Vojíková, která byla jednou z českých účastníků a v Portugalsku reprezentovala nejen Českou republiku, kraj Vysočina a občanské sdružení Hodina H, ale také hudební skupinu „4ever“.

hodinah_hudebni_projekt_1
„Kromě celodenního výletu do Lisabonu a festivalového dne probíhaly všechny ostatní dny velmi podobně, ovšem vždy jinak: snídaně, aktivity neformálního vzdělávání jako energizmy, zábavné hry připravené různými skupinami, zkouška portugalských písní na festival, zkouška jednotlivých kapel, oběd, návštěva různých míst jako centra města, mládežnické organizace, místního dětského domova a tak dále, výměna informací o světové hudbě, večeře a večerní program formou  interkulturního večere (prezentace kultury dané země) či jam session a podobně.

Projektu se účastnilo Portugalsko, dvě skupiny z Itálie, Litva, Lotyšsko a samozřejmě Česká republika. Hudební skupiny byly všechny až na druhou italskou skupinu. Program byl pečlivě připravený a zkoušky na festival proložené procházkami města a hrami - jako Name Games nebo Energeziry. Závěrečný festival, už jen protože pódium stálo přímo u pobřeží, byl úžasným zážitkem. Nejspíše se očekávalo více návštěvníků, ale okolo půlnoci nebylo z pódia vidět mezi diváky jedinou mezeru. Pro každou skupinu šlo určitě o novou, užitečnou zkušenost. Kolikrát se začínající skupině poštěstí vystoupit na festivalu v cizí zemi, nemyslíte? Pro zkoušení společných písní bylo třeba hodně trpělivosti, přece jen secvičit skupinu třiceti lidí je náročný úkol.

hodinah_hudebni_projekt
Jak to mohu shrnout? Nabitý program a úžasná atmosféra přesně vystihují celý pobyt. Odvezla jsem si spoustu nezapomenutelných okamžiků a poznala skupinu úžasných lidí z různých koutů Evropy, se kterými bych se ještě ráda v budoucnu znovu viděla. Měla jsem možnost si rozšířit i svoje hudební znalosti. Stejně tak cizí jazyky, využila jsem angličtinu i němčinu. Portugalsko na mě zapůsobilo jako země s nádhernou krajinou a skvělou tradiční kuchyní. Jsem vděčná Hodině H, že jsem měla šanci, se do ní podívat.“
REKLAMA