REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Domov důchodců Proseč-Obořiště pořádal v neděli 19. srpna 2018 již pětadvacátou „Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha“. Na své si přišly všechny generace.

Poutní slavnosti se zúčastnili návštěvníci z blízkého i širokého okolí. Pozvání do Proseče-Obořiště neodmítli senioři a zaměstnanci Domova pro seniory Pelhřimov, Domova seniorů Budíškovice, Sociálních služeb ze Světlé nad Sázavou, Domova důchodců Proseč u Pošné, Domu seniorů - Domova důchodců Pacov, Domova důchodců Humpolec a Ústavu sociální péče Lidmaň. Pro všechny vzácné hosty z těchto zařízení bylo připraveno občerstvení a volná vstupenka na projížďku koňským spřežením po zámeckém parku.

REKLAMA

Poutní mši svatou sloužil pelhřimovský farář Josef Sláčík.

Od patnácté hodiny odpolední vyhrávala k poslechu i tanci Jihočeská hasičská dechovka Božejáci, která také zahrála úvodní pochodové skladby k vystoupení pelhřimovským souborům mažoretek „Kytičkám“ a „Beruškám“. Senioři Domova důchodců Proseč-Obořiště na hudbu předvedli pohybové vystoupení, se kterým místní domov reprezentují při různých akcích v rámci Kraje Vysočina. Květinu a poděkování přijali tentokrát od vzácného hosta, náměstka hejtmana Kraje Vysočina, pana Pavla Fraňka. O závěrečné překvapení, které se podařilo do posledního okamžiku utajit a mnohým přítomným doslova vzalo dech, se v odpoledních hodinách postaraly zaměstnanci místního domova, když se rozvlnily v rytmu hudby Poupata od Michala Davida. Pan ředitel Richard Havel všem vystupujícím osobně poděkoval a předal milý dárek.

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 2

Poutní slavnost v Proseči-Obořišti navštívily stovky lidí.

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 9

Koňské spřežení pana Miroslava Vlacha z Dobré Vody u Pacova se prakticky nezastavilo.

   

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 0

Pelhřimovské mažoretky pochodují v rytmu „Božejáků“.

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 1

Na pětadvacáté poutní slavnosti vystoupily hned dva soubory pelhřimovských mažoretek.
   

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 3

Všechny přítomné pozdravil náměstek hejtmana Kraje Vysočina – pan Pavel Franěk.

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 8

Poupata v podání zaměstnanců Domova důchodců Proseč-Obořiště byly pro všechny přítomné velkým překvapením.

   

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 4

Senioři Domova důchodců Proseč-Obořiště již tradičně předvedli pohybové vystoupení v rytmu hudby.

pout prosec oboriste 2018 BLANKA ZEMANOVA 6
  Foto: archiv DD Proseč-Obořiště

„Zámecký park nabízel mnoho zajímavostí. Hosté hojně využívali možnost projížďky koňským spřežením, zpívali a tančili při muzice nebo se plavili na šlapadle po zámeckém rybníku. Hodina H připravila hry pro nejmenší, které se dětem líbily,“ podotknul ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště Richard Havel. Hojně využívaný byl nafukovací hrad a trampolína. Stále zaplněná Zámecká kavárna nabízela vynikající dorty a kávové speciality. K dispozici byly prodejní stánky s pestrým, zejména rukodělným sortimentem, přičemž v jednom z nich se prodávaly výrobky seniorů z místního domova důchodců.

Pořadatelé akce by touto cestou rádi poděkovali nejen všem návštěvníkům, kteří vytvořili neopakovatelnou a velice příjemnou atmosféru s jasným nádechem mezigeneračního setkání. Namístě je také velké poděkování všem zaměstnancům Domova důchodců Proseč-Obořiště, kteří zajistili vše potřebné pro to, aby celá výroční pouť proběhla v organizační a lidské pohodě.

Již nyní se těšíme na další ročník pouti, která přinese další neopakovatelné a velice příjemné zážitky.

Blanka Zemanová
sociální pracovnice DD Proseč-Obořiště

 

REKLAMA