Začátkem července jsme varovali před podvodníkem, který obcházel obchody na Příbramsku se zajímavou fintou a snažil se z důvěřivých lidí vylákat peníze. Dobříšským policistům se ho podařilo dopadnout a začátkem tohoto týdne mu sdělili podezření z přečinu podvodu. 

Pětačtyřicetiletý muž v době od 19. června do 1. července vyrazil na tři výlety do Příbrami a na Dobříš. Navštívil celkem šest objektů, tipoval si menší obchůdky. Na dveřích nebo ve výloze si nejdříve přečetl jméno odpovědného vedoucího a poté vstoupil dovnitř. Z prodavaček pak obratně svou výmluvností a věrohodností vylákal celkem 43 tisíc korun. Dokázal oklamat několik lidí, v některých prodejnách však neměli uvedenou hotovost v pokladně a jednou se majitel provozovny nacházel nedaleko, proto raději rychle zmizel.

REKLAMA

Na zaměstnankyně seriózně vypadající muž vyrukoval s trikem, že veze regály nebo tvrdil, že potřebuje finance na zakoupení náhradních dílů k opravovanému vozidlu, které patří vedoucímu prodejny. Následně předstíral, že mu telefonuje. Samozřejmě ho přitom nezapomněl oslovovat jménem, aby vypadalo, že ho dobře zná. Posléze se obrátil na prodavačku s tím, že se šéf ptá, kolik peněz má v kase. K uvedeným činům se nakonec dotyčný doznal. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky pobytu ve vězení.

 

REKLAMA