REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dechova_zkouska_toxiPoslední pátek v lednu, v době, kdy děti měly pololetní prázdniny, probíhala policejní preventivní akce nazvaná TOXI. Akce, která se týkala podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let, probíhala na území Obvodního oddělení Počátky a Kamenice nad Lipou. Celkem devět policistů z obvodů a dalších devět policistů z Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra v Jihlavě procházelo restaurační zařízení na Počátecku a Kamenicku. S kontrolou policistů se mohli setkat návštěvníci malých vesnických hospůdek jako třeba v Bělé, Veselé, Častrově, Mnichu nebo Bořetíně, ale i větších restaurací nebo barů v Počátkách, Žirovnici, Kamenici nad Lipou nebo Černovicích.  V době od 21,30 hodin do 02,00 hodin policisté vešli celkem do sedmi restauračních zařízení na Počátecku a šesti zařízení na Kamenicku.


Kontrola ukázala, že pod vlivem alkoholu bylo celkem devět dětí mladších osmnácti let. 1,43 promile nadýchala sedmnáctiletá dívka v Černovicích, nejméně (0,10 promile ) šestnáctiletý chlapec v Počátkách. Hladina alkoholu v dechu se pohybovala nejčastěji kolem 0,5 promile. Děti, které požily alkoholické nápoje, byly předány rodičům. Dvě osoby, které podaly dětem alkoholické nápoje, byly předány k projednání k přestupkové komisi městského úřadu.

V letošním roce byla tato preventivní akce zaměřená na kontrolu mládeže a dodržování zákazu podávání alkoholu dětem na Pelhřimovsku první. Ovšem akce tohoto typu budou v průběhu roku probíhat i v dalších restauračních zařízeních Pelhřimovska, protože se stále ukazuje, že alkohol je dětem podáván. Nikomu z nás by nemělo být lhostejné zdraví naších dětí.

REKLAMA

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA