OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Verdikt soudu: Zelenka je vinen

Takový verdikt zazněl dnes před 12. hodinou u Krajského soudu v heparinovém případu.

Server iDnes píše:


Státní zástupkyně Lenka Faltusová ohodnotila Zelenkovo jednání jako vysoce společensky nebezpečné. "Nelze ho srovnat s níčím podobným v minulosti," řekla.

Podle ní naprosto splňuje podmínku zvlášť zavrženíhodného činu pro uložení doživotního trestu. "Nelze pro něj nalézt žádnou polehčující okolnost. Na počátku se sice přiznal, ale později to odvolal," dodala.

Z řeči zelenkova obhájce Jana Herouta se zdálo, že mluví o zcela jiném muži. Zelenku vylíčil jako oběť, kterého k přiznání donutili policisté násilím. Ve závěrečné řeči pro něj žádal jen trest za ublížení na zdraví. Tvrdí, že nešlo o vraždy.

Petr Zelenka štkal, že je mu líto co se stalo a tvrdil, že by si přál vše vrátit zpátky. Příbuzným se omluvil. "Nechtěl jsem nikoho zbít, neměl jsem z toho potěšení, " uvedl.


Zelenka přiznal jen pět případů, kdy podal heparin
Žaloba viní bývalého zdravotníka ze sedmi vražd a sedmi pokusů o ně. Zelenka se přiznal k podání heparinu jen u pěti pacientů, na ostatní si u soudu nemohl vzpomenout. Advokát Jan Herout se snažil prokázat, že za vším je špatný psychický stav klienta, a žádal další vyšetření.

Předseda senátu to odmítl, spokojil se s již vyslechnutými znalci. Podle nich je Zelenka plně zodpovědný za své činy.

"Obviněný měl v době páchání zločinů zachované rozpoznávací a ovládací schopnosti. Netrpí žádnou duševní chorobou," uvádí posudek, který vypracovali psychiatři Petr Goldmann a Vanda Válková.

Zelenka také u soudu vypověděl, že ho policisté při zatýkání bili a k výpovědi donutili. Policisté Jan Lomnický a Hana Kvasničková to u soudu popřeli. "Lžete," reagoval na jejich slova Zelenka.

  Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Verdikt soudu: Zelenka dostal doživotí

Výjimečný trest doživotí bez možnosti podmíněného propuštění - takový rozsudek zazněl dnes před 12. hodinou u Krajského soudu nad Petrem Zelenkou. Soud uložil heparinovému vrahovi trest za sedm vražd a deset pokusů o ně ve věznici se zvýšenou ostrahou i finanční odškodnění poškozeným rodinám.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Petr Zelenka: "Nevím, co se se mnou stalo"

Přinášíme Vám exkluzivní videozáznam závěrečné řeči Petra Zelenky, krátce před tím, než ho soud poslal na doživotí za mříže. V závěrečné řeči Zelenka poprvé mluvil o tom, proč heparin podával. "Nevím, co se se mnou stalo, nechtěl jsme práci svých kolegů ničit", řekl Zelenka.

Číst dál...

Zelenka dnes znovu před soudem

Dnes pokračuje soud s Petrem Zelenkou obžalovaným z tzv. heparinových vražd. U soudu bude také vyslíchána dvojice policistů, kteří Zelenku vyšetřovali. Podle Zelenky ho měli během výslechů opakovaně napadnout. Kromě nich je předvolán jako svědek i Slavomil Hubálek. Ten původně jako znalec zkoumal duševní stav obžalovaného Zelenky, ale obhájce Jan Herout na něj podal stížnost pro podjatost.

Číst dál...

Zelenkův otec se "pustil" do ministra Langera

Otec Petra Zelenky, který stojí před soudem za tzv. heparinové vraždy, se dnes pustil do ministra vnitra Ivana Langera. Ten totiž v televizní debatě řekl, že nepotřebuje výrok soudu a že podle něj Zelenkův syn nepatří do normální společnosti. Otec Zelenka se do ministra pustil ještě ve studiu TV Prima, když jej střídal na židli u moderátora. řekl mu doslova, že se chová arogantně a povýšenecky. Své tvrzení zopakoval i po debatě zpravodajcům TV Prima. FOTO V ČLÁNKU

Číst dál...

Soud s heparinový vrahem: Dnes vypovídal primář

Královéhradecký soud rozplétá největší sérii podezřelých úmrtí v nemocnicích za posledních několik let. Podezřelý ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu je bývalý zdravotník Petr Zelenka. Podle obžaloby měl nemocným podávat lék na ředění krve - heparin. Dnes soud vyslýchá Zelenkova nadřízeného - primáře havlíčkobrodské nemocnice Pavla Longina.

 

Podle primáře nebyly první případy nijak podezřelé. Počet úmrtí se ale zvyšoval a lékaři se věci snažili přijít na kloub. Lékaři prý dokonce provedli spoustu konzultací s kolegy po celé České republice. Ani to, bohužel, nepomohlo a Longina napadlo, že by mohlo jít o heparin.

Proto nechal porovnat sporné případy s rozpisem služeb a ve všech 23 případech poruch srážení krve byl obžalovaný Petr Zelenka v práci.

 

Advokát obžalovaného se ale naopak snaží výpověď primáře zpochybnit a podstatně tak snížit počet lidí, jejichž smrt má Zelenka na svědomí.

Podle státní zátupkyně Faltusové je ale vše zcela jasně podloženo důkazy:"V rozsáhlém znaleckém posudku soudní znalec dospěl k závěru, že u sedmi zesnulých existuje exituje příčinná souvislost mezi podáním heparinu obviněným a smrtí zesnulého. Z tohoto znaleckého posudku vychází tedy obžaloba."

 

 

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Zelenka vypovídal dnes u soudu jinak, než v přípravném řízení

U krajského soudu v Hradci Králové dnes vypovídal bývalý zdravotník Petr Zelenka, který je obžalován ze spáchání tzv. heparinových vražd. Přestože se spekulovalo o tom, zda Zelenka vůbec k soudu přijde, nakonec do soudní síně dorazil. Shrbený, v riflích a košili, velmi tichým hlasem dnes ale vypovídal zcela jinak, než v přípravném řízení během policejního vyšetřování. Podle svých slov během vyšetřování vypovídal pod nátlakem a neustále se bál. V průběhu odpoledne přineseme další podrobnosti, exkluzivní fotografie a video přímo ze soudní síně. 

Číst dál...

VIDEO: Petr Zelenka dnes po 14 měsících ukázal svou tvář

Petr Zelenka obžalovaný z heparinových vražd dnes přišel k soudu a poprvé po 14 měsících ukázal svou tvář. Ohnutý a s tichým hlasem vypovídal před hradeckým senátem Krajského soudu. Opakovaně si utíral slzy a bránil se tím, že nikoho nechtěl zabít. Prý jen potřeboval, aby na oddělení byla "akce". PŘINÁŠÍME EXKLUZIVNÍ VIDEO - PETR ZELENKA PO ROCE POPRVÉ PŘED ZRAKY VEŘEJNOSTI.

Číst dál...

REKLAMA