OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Muž je podezřelý z nebezpečného pronásledování bývalé družky

Z přečinu nebezpečné pronásledování je podezřelý  pětašedesátiletý muž z Havlíčkobrodska. V uplynulých nejméně dvou měsících pronásledoval svoji bývalou družku tím, že jí několikrát denně prostřednictvím nevyžádaných krátkých textových zpráv kontaktoval z různých mobilních telefonů a SIM karet. Obsah zpráv byl mimo jiné i vulgárního charakteru a verbálního napadání její osoby.Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Pracovnice pošty z Jihlavska zpronevěřila platby za složenky

Pětatřicetiletou ženu z Jihlavska obvinili tamní kriminalisté ze zpronevěry. Jako zaměstnankyně jihlavské pošty ve třech případech na začátku března převzala od klientů platbu za složenky, ale hotovost si nechala, informovala v úterý agenturu Mediafax policejní mluvčí Jana Kroutilová. "Platby nezaevidovala, hlavní díl složenky si ponechala a klientům vrátila krátký díl složenky. Takto získala finanční hotovost více než čtrnáct tisíc korun," upřesnila mluvčí. Podle jejich slov si obviněná peníze použila pro vlastní potřebu.

zdroj: MEDIAFAX

Řidiče na příjezdu do Havlíčkova Brodu vítá papírová kočka

kocka_brodKdo a proč to udělal? Tuto otázku si od čtvrtka pokládají řidiči a kolemjdoucí v Pražské ulici v Havlíčkově Brodě, kde na sloup veřejného osvětlení neznámý umělec připevnil papírovou kočku. „Nevím, kdo to sem dal, ale muselo mu to dát dost práce. Mně se to líbí,“ svěřil se náhodný kolemjdoucí dělník. Papírová kočka v bílém provedení je ke sloupu připevněna izolepou a je vytvořena tak, aby jí voda rychle nezničila. Neznámý umělec jí vystavil v úseku směrem do města v místě, kde má cedule i městská policie kvůli měření rychlosti.

Číst dál...

U Pupíku Evropy bylo k vidění nevětší kolo na světě

nejvetsi_koloV sobotu 22. května se uskutečnil 4. ročník turistického pochodu kolem Jakubovic (Pupíku Evropy). Sraz účastníků byl před zámkem ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v půl desáté dopoledne. V cíli bylo k vidění unikátní jízdní kolo ze železa, které je údajně největší na světě. Vytvořil ho sochař Martin Steler z Havlíčkova Brodu. Kolo váží dvě stě kilogramů.

 

Číst dál...

Unikátní projekt Dětský čin roku pomáhá v boji s kriminalitou

Kriminalita dětí a mladistvých v kraji Vysočina dosáhla v loňském roce podle statistických údajů Policie České republiky počtu 424 trestných činů spáchaných dětmi a mladistvými do sedmnácti let. Unikátní projekt Dětský čin roku již šestým rokem přispívá k boji s těmito problémy. Nejenže děti nabádá ke konání dobrých skutků, ale především je učí, aby o nich mluvily a sdílely je navzájem a uvědomovaly si rizika spjatá s trestnou činností.

 

Číst dál...

REKLAMA