OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na Vysočině je patnáctá bazilika minor

bazilika_minor_zr_01Třetí víkend v srpnu byl ve Žďáře nad Sázavou ve znamení oslav povýšení kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše na baziliku minor. V sobotu se oslav zúčastnil i brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Dekret na povýšení žďárského farního kostela na baziliku minor byl udělen už v polovině února.

Číst dál...

V bystřickém muzeu vystavuje úspěšný fotograf Jindřich Štreit

streit01Výstava „Brána naděje“ dokumentaristy Jindřicha Štreita, který je známý v Evropě, Japonsku, Jižní a Severní Americe, je k vidění v muzeu v Bystřici nad Pernštejnem. V současné době vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. UVNITŘ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST ROZHOVOR S DOKUMENTARISTOU JINDŘICHEM ŠTREITEM!

Číst dál...

VIDEO: O víkendu vypluly na Velké Dářko dračí lodě

draci_lode_darko_15082009_01V soboru 15. srpna se na Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou konal 3. ročník Závodu dračích lodí. Hned na první ročník se přihlásilo 17 posádek a na podívanou se přišlo podívat 3 a půl tisíce lidí. Letos stoupl počet posádek i návštěvníků, jen závodníků se na Velkém Dářku vystřídalo kolem jednoho tisíce. Závody začal před třemi lety pořádat Windsurfing Club Velké Dářko. NA ATMOSFÉRU ZÁVODŮ DRAČÍCH LODÍ SE MŮŽETE PODÍVAT NA VIDEU UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

VIDEO: Mistrovství Evropy v letním biatlonu probíhá v Novém Městě na Moravě

biatlonDo Nového Města na Moravě se sjelo přes 170 závodníků ze 17 zemí. Ve čtvrtek po půl osmé je nejdříve svým pochodem přivítala Hudba Hradní stráže Praha. Týmy se pak jednotlivě představily při promenádě kolem stadionu. NA SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ MISTROVSTVÍ EVROPY V LETNÍM BIATLONU A CELÝ ROZHOVOR S ŘEDITELEM ZÁVODU VLASTIMILEM JAKEŠEM SE MŮŽETE PODÍVAT UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

VIDEO: Jubilejní 10. podpeperská výstava se uskutečnila ve Velké Losenici

vystavaČeský svaz chovatelů připravil na výstavě pestrou paletu zvířat různých plemen. Sešlo se jich tu hned několik stovek, králíků, holubů, drůbeže, morčat a dalších. Na Vysočinu se totiž sjeli chovatelé z celé České republiky. U 10. podpeperské výstavy ve Velké Losenici jsme byli s kamerou, prostřednictvím portálu www.i-Vysočina se můžete podívat na atmosféru z výstavy. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE I ROZHOVOR SE SENÁTORKOU DAGMAR ZVĚŘINOVOU,  NÁVŠTĚVNICÍ VÝSTAVY A S ORGANIZÁTOREM VÁCLAVEM NEDĚLKOU.

Číst dál...

REKLAMA