REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj prodává Sanatorium Buchtův kopec. Zájemce složil jistinu

Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo na svém únorovém jednání prodej areálu bývalého sanatoria Buchtův kopec v katastru Sněžného za 18,15 milionu korun. O opakovaně nabízený areál projevil zájem pouze jeden uchazeč, který Kraji Vysočina poskytl informaci, že areál do budoucna hodlá využít pro rehabilitační zdravotnický provoz a že případné opravy plánuje realizovat do tří až pěti let. Vážný zájem o koupi zájemce stvrdil zasláním jistiny ve výši 300 tisíc korun, která propadne, pokud koupi neuskuteční.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 7. 2. 2018

Krajští zastupitelé odvolali náměstka hejtmana Josefa Pavlíka. Kdo bude jeho nástupcem, se dozvíte v dnešních zprávách. Dále se zaměříme na stále se rozmáhající respirační onemocnění anebo statistiku kriminality.

Číst dál...

VIDEO: Odvolaný náměstek Pavlík se "opřel" do novináře Mareše

Nečekanou dohru mělo úterní jednání zastupitelstva kraje, na kterém odvolali zastupitelé Josefa Pavlíka z funkce náměstka hejtmana. Ve své řeči krátce před odvoláním Pavlík obvinil autora článků o jeho členství v Lidových milicích z toho, že i novinář byl kandidátek na členství v KSČ a ve svím životopise o tom také nemluví. Na reakci novináře Mareše se podívejte v naší reportáži.

 

Číst dál...

Ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina získali Marie Žilová, Eva Jurmanová a Jaroslav Fieger

Krajské zastupitelstvo dnes udělilo další tři tituly Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina. Ocenění nově patří Marii Žilové a její dceři Evě Jurmanové z Nového Veselí za tradiční techniky a postupy při zpracování zmenšených součástek lidových krojů a kameníkovi Jaroslavu Fiegerovi ze Světlé nad Sázavou za řemeslný um při zhotovování výrobků z kamene, mimo jiné i obilních mlýnků a sekeromlatů. Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina čítá od dnešního dne už osm jmen.

Číst dál...

REKLAMA