REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté 3. srpna zachránili devatenáctiletého mladíka, který chtěl ukončit svůj život skokem z okna Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou.

Dramatická událost ve středu pro policisty začala ve tři čtvrtě na jedenáct dopoledne, když se prostřednictvím tísňové linky 158 dozvěděli o muži, který v tu dobu stál ve druhém patře na parapetu okna městského úřadu a skokem dolů chtěl spáchat sebevraždu.

REKLAMA

Na místo policisté integrovaného operačního střediska ihned vyslali kolegy z obvodního oddělení ve Žďáře nad Sázavou a přivolána byla také zdravotnická záchranná služba. Po příjezdu policejních hlídek na místo se mladík stále nacházel v okně městského úřadu, kde stál na parapetu, a byl ve velmi špatném psychickém stavu.

Policisté se s ním snažili citlivě navázat komunikaci. Zároveň byl vzhledem k závažnosti situace přivolán policejní vyjednavač. Tomu se s mužem podařilo navázat kontakt a přesvědčit jej, aby z parapetu slezl do místnosti městského úřadu. Tam komunikace dále pokračovala, zatímco mladík stál na stole poblíž okna. Nakonec se policejnímu vyjednavači povedlo přimět jej, aby od svého úmyslu skončit se životem upustil. Mladý muž slezl i ze stolu a policisté ho předali do péče zdravotníků, kteří jej za asistence policejní hlídky dopravili do nemocničního zařízení.

REKLAMA