Řidič kamionu Jiří Sagan byl propuštěn z francouzského vězení

Kladenský řidič kamionu Jiří Sagan byl po dvou letech propuštěn z francouzského vězení, kde si odpykával trest za údajné pašování migrantů. Případ stále není uzavřen, protože řidič podal stížnost na celý proces ke kasačnímu soudu k Paříži a dovolání bylo uznáno za důvodné. Na termín soudu bude už ale moci čekat doma s rodinou.

Číst dál...

Vodohospodáři pomáhají městům zvládnout koronavirovou krizi

Půl milionu korun dostalo město Kladno od společnosti Veolia - hlavního akcionáře Středočeských vodáren a.s. na opatření, souvisejících s koronavirovou krizí. Další peníze pro Mělník, Kralupy nad Vltavou a Neratovice mezi sebou vybrali členové vedení vodohospodářského podniku a jejich dodavatelé. "Částku věnujeme naší fakultě ČVUT, která se dnes věnuje výrobě respirátorů a plicních ventilátorů. Tam bude využitá velmi užitečně," poděkoval Veolii za rychlou reakci a pomoc v nouzové situaci kladenský primátor Dan Jiránek při předání šeku.

Číst dál...

Vodárny opravují Kladenské přivaděče pro příštích padesát let provozu

Největší vodárenská investice v Kladně, které má zabezpečit kvalitní pitnou vodu pro obyvatele města a okolních obcí pro příštích padesát let, vstupuje letos do své vrcholné fáze. V letošním roce projde opravou klíčový vodovodní uzel na křižovatce ulic Wolkerova a Železničářů v Kladně, kam ústí jeden z hlavních přivaděčů z největšího vodojemu vodárenské soustavy KSKM (Kladno – Slaný – Kralupy – Mělník) Kožova hora. Na přelomu letošního a příštího roku pak bude tento přivaděč rekonstruován. 

Číst dál...

Hejtmanka si nechala rozpustit kladenské ANO

Vyřizování osobních sporů, odstranění „neposlušných členů“ a v neposlední řadě upevnění spolupráce s ODS na místní i krajské úrovni byly hlavní důvody, které vedly hejtmanku Jaroslavu Jermanovou Pokornou k prosazení zrušení kladenské buňky hnutí ANO 2011. Rozpuštění místního sdružení je reakcí na jarní zvolení nového vedení kladenské buňky ANO, které začalo pracovat na novém a výraznějším prosazování zájmů hnutí na komunální úrovni a současně na ne zcela pevné postavení hejtmanky v čele kraje. Členové místního sdružení hovoří o podrazu na voliče na místní i krajské úrovni, jakož i na principy samotného hnutí a na jeho předsedu.

Číst dál...

Unikátními vaky s vodou zachraňuje Kladno stromy před suchem

Chřadnoucí městské stromy, které ohrožuje současné sucho, v Kladně zachraňují za pomoci netradičních zavlažovacích vaků. K nejpostiženějším stromům je v úterý 30. července začali na třídě ČSA usazovat pracovníci magistrátu a vodáren. Z bytelných pytlů voda odtéká hluboko ke kořenům dlouhé hodiny.

Číst dál...

Lidé mohli poprvé vidět interiér Kladenského vodojemu

Kladenský vodojem se prvním návštěvníkům otevře už v druhé polovině letošního roku. V ranním vysílán Seznam TV to uvedl technický ředitel Veolia Česká republika Bohdan Soukup. Prostřednictvím tří živých vstupů Seznam TV mohli lidé poprvé spatřit unikátní interiéry rekonstruovaného vodojemu.

Číst dál...

REKLAMA