REKLAMA

Půl milionu korun dostalo město Kladno od společnosti Veolia - hlavního akcionáře Středočeských vodáren a.s. na opatření, souvisejících s koronavirovou krizí. Další peníze pro Mělník, Kralupy nad Vltavou a Neratovice mezi sebou vybrali členové vedení vodohospodářského podniku a jejich dodavatelé. "Částku věnujeme naší fakultě ČVUT, která se dnes věnuje výrobě respirátorů a plicních ventilátorů. Tam bude využitá velmi užitečně," poděkoval Veolii za rychlou reakci a pomoc v nouzové situaci kladenský primátor Dan Jiránek při předání šeku.

 

REKLAMA

Na rychlé improvizované sbírce se mezi sebou dohodlo vedení Středočeských vodáren a jejich dodavatelé. "Spolupracujeme s našimi partnery více než patnáct let a ukázalo se, což konstatuji s velkou radostí, že projevili lidský přístup a zareagovali velice rychle. Proto jim všem chci velmi poděkovat," řekl autor myšlenky sbírky, generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl.

Půl milionu pro Mělník, další půlmilion pro Kralupy nad Vltavou a dvě stě tisíc korun pro Neratovice převzal člen představenstva Středočeských vodáren a.s. (SVAS) Petr Bendl, který se stal ambasadorem sbírky vedení a dodavatelů SVAS a s jednotlivými starosty domluví konkrétní využití finančních prostředků. Peníze jsou primárně určené pro nákup zdravotnického vybavení pro personál v první linii. "Že se k pomoci potřebným sami vodohospodáři rozhodli, je obdivuhodné. Věřím, že peníze budou sloužit ve zdravotnictví těm nejvíce potřebným," dodal Petr Bendl. 

REKLAMA