OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Živá knihovna přijede v sobotu do Pacova

Hodina H letos pořádá Živou knihovnu i v Pacově. V sobotu 18. srpna v dopoledních hodinách si návštěvníci Pacova a festivalu Pacovský poledník budou moci popovídat s „živými knihami“. Seznámí se tak se zajímavými lidmi a zajímavými životními příběhy.

Číst dál...

Přípravy Festivalu duševního zdraví finišují - do Pelhřimova míří Jakub Děkan či kapela Nebe

Hned první školní den - v pondělí 3. září 2018 - se na pelhřimovském náměstí odehraje další ročník Festivalu duševního zdraví. A je se na co těšit. Tým FOKUSU Vysočina si pro návštěvníky přichystal hned několik koncertů, zážitkové workshopy i rozhovory se zajímavými hosty. Festival je letos inspirován tématem „Poprvé“.

Číst dál...

Piano a knihobudky Hodiny H slouží jako příklady dobré praxe

Kraj Vysočina ve spolupráci s Jihočeským krajem, Jihomoravským krajem a zemí Dolní Rakousko v rámci společného projektu „Podpora přeshraniční spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje MA21/Gemeinde 21“ připravuje mapu příkladů dobré praxe. Nebude v ní chybět ani Hodina H.

Číst dál...

Výstava se za stoletím republiky ohlédne očima umělců

Na uplynulé století republiky se v pelhřimovském Muzeu Vysočiny podívají skrze umění. V úterý 21. srpna zahájí vernisáž výstavu „Modli se za Československo“, kterou připravují kurátoři Karol Lovaš a Hana Zrno Vondrů. Návštěvníkům představí díla významných osobností českého i slovenského výtvarného umění. Komentované prohlídky výstavy, která potrvá do konce září, se zájemci mohou zúčastnit 28. srpna.

Číst dál...

Kriminalisté dopadli pachatele loupeže

Pelhřimovským kriminalistům se na základě intenzivního prověřování podařilo dopadnout pachatele loupežného přepadení, ke kterému došlo na konci března letošního roku v Humpolci. Maskovaný muž na Horním náměstí přepadl jednu z prodejen a pod pohrůžkou použití přineseného nože si odnesl finanční hotovost. Případ policisté objasnili a pachatele vypátrali. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže, který je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Číst dál...

REKLAMA