OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Historie v 3D modelu turistickým lákadlem

V jemnickém zámku je nyní k vidění deseti metrový 3D model historického města Jemnice zobrazující období před ničivým požárem v roce 1832. Záznamy z této doby zachycují, jak se město měnilo, ale zároveň jak zůstalo po staletí zachováno.

Číst dál...

Více než sladkosti v Okříškách

V malebných Okříškách na Třebíčsku se nachází klenot jménem café DEZERT. Toto útulné místo je více než jen cukrárnou, stalo se oázou setkání a výjímečných zážitků.

Číst dál...

Třebíčská nemocnice pokračuje v modernizaci

Nemocnice Třebíč zahájila v prosinci 2022 významný projekt modernizace dorozumívacího zařízení mezi sestrami a pacienty. Zavedení nové technologie, v oddělení budovy U, představuje zásadní krok ke zlepšení kvality péče a komfortu pacientů.

Číst dál...

Most v Poušově bude do konce roku hotový

Most v Poušově byl léta dopravním uzlem pro místní a návštěvníky, ačkoliv dřevěná látka, která nedávno nahradila původní konstrukci, slouží jako provizorní řešení pro pěší a cyklisty. Město je si vědomo potřeby trvalého řešení.

Číst dál...

Zajímavé výstavy na jemnickém zámku

Je doba prázdnin, dovolených a výletů, můžete navštívit mnoho zajímavých míst, akcí, zámků a výstav. Se svou nabídkou nezůstává pozadu ani město Jemnice, zámek Jemnice nabízí hned několik unikátních výstav na které jen tak někde nenarazíte. Momentálně je v přízemí zámku výstava Průvan ve skříni aneb co se nosilo ve 20. století.

Číst dál...

V jemnickém parku jsou vypuštěné rybníky

Park kolem jemnického zámku má obrovskou historii a rozlohu 21 hektarů. Nachází se v něm i dva rybníky a to horní a dolní. V současné době jsou oba rybníky bez vody, radnice se rozhodla vodní nádrže opravit.

Číst dál...

Pohodové koupání v Pilném rybníku

Pokud zatoužíte po klidu, hezkém výhledu, ale i po příjemné alternativě osvěžení v parných dnech pod železniční tratí na Třebíč na okříšském potoku najdete rybník Pilný a právě on bude pro vás tím pravým cílem.

Číst dál...

REKLAMA