OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V novoměstské nemocnici od srpna vyšetří oči na novém přístroji

Také Nemocnice v Novém Městě na Moravě nabídne pacientům vyšetření očí na přístroji OCT. Už od 1. srpna tento optický koherentní tomograf budou moci vyzkoušet první pacienti. Přístroj umožňuje lékaři zjistit mnohem podrobnější informace o stavu sítnice a jejích jednotlivých vrstvách než dosavadní vyšetřovací metody.

Číst dál...

Češi vyvinuli unikátní rychlonabíječky pro elektromobily. Infrastrukturu dobíjecích stanic chtějí budovat celosvětově

Česká inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou vyvinula unikátní nabíjecí stanici elektromobilů. Vysokokapacitní „rychlonabíječka“ na principu stejnosměrného proudu dokáže dobít baterie na více jak 95 % jejich kapacity, na rozdíl od ostatních zařízení na trhu, která ve většině případů přestávají dobíjet baterie po dosažení 90 % kapacity.

Číst dál...

Laboratoře v Nemocnici v Novém Městě na Moravě jsou jediné v kraji, které provádí vyšetření aktuální plodnosti žen

Tyto testy odhalí hladinu hormonu AMH. „Opravdu hodně laicky a zjednodušeně bychom mohli říci, že test ukáže kapacitu a množství vajíček ženy. Hodnota tohoto hormonu je ukazatelem, jestli je počet vajíček dostatečný a tím pádem je žena schopna otěhotnět nebo zda schopnost otěhotnění klesá. Toto vyšetření určí pravděpodobnost otěhotnění,“ vysvětluje princip vyšetření primářka Oddělení klinických laboratoří a transfúzní služby novoměstské nemocnice Vlasta Musilová.

Číst dál...

Hrubá stavba novoměstského dětského oddělení je hotová

Stavba nového dětského oddělení v Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvková organizace běží podle plánu. Do konce června bude dokončena hrubá stavba. „Tento týden jsme zabetonovali poslední část stropu ve druhém nadzemním podlaží, teď dokončujeme atiky. To je to poslední, co nám chybí, aby byla hrubá stavba kompletní, do konce června to určitě stihneme,“ popisuje aktuální postup stavebních prací stavbyvedoucí Josef Nejedlý ze společnosti PKS stavby a.s.

Číst dál...

REKLAMA