REKLAMA

Město se připojilo k úklidové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a na sobotu 23. března naplánovalo úklid lokality nad Čepkovem. Dobrovolníci, kteří chtějí s úklidem pomoci jsou zváni na 10 hodin k podchodu u benzínky v blízkosti nákupního centra Čepkov. Rukavice a pytle má organizátor k dispozici. Předpokládaný konec akce je v poledne.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, do které se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Jejím cílem je nejenom uklidit nelegálně vznikléčerné skládky a nepořádek, ale také cílit na prevenci vzniku odpadů. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů – firmy, školy, obce či zájmové skupiny. Úklid pro veřejnost ve Zlíně už podruhé pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína ve spolupráci s Technickými službami Zlín.

REKLAMA

Vloni se do úklidu na českém území zapojilo na 135 tisíc dobrovolníků, kteří odklidili 2113 tun odpadu.

„Na základě dat, která máme k dispozici, vyplývá, že se v roce 2018 našim dobrovolníkům podařilo z přírody vysbírat přibližně dvacet devět tun PET lahví. V podstatě každý druhý kus odpadu, který dobrovolníci vezmou do ruky, obsahuje nějaký druh plastu. Proto si myslím, že je aktuálně potřeba se vážně zamyslet nad tím, jestli sami zbytečně ve svém životě nenadužíváme plasty, či co se opravdu s vytříděnými plasty a dalšími komoditami dále děje,” sdělil jeden ze zakladatelů akce Miroslav Kubásek.

Kampaň Ukliďme svět, ukliďme Českochce letos také upozornit na problematiku pneumatik v přírodě.

Více o akci na: www.uklidmecesko.cz.

 

REKLAMA