Čeští turisté ztrácí zájem o tuzemsko

praha01Polovina krajů České republiky zaznamenává letos nadále pokles počtu zahraničních turistů, naopak druhá polovina krajů zaznamenává letos po loňské krizi nárůst. Nejvíce zahraničních turistů v letošním roce jezdilo do Prahy, Karlovarského a Jihomoravského kraje. Nejméně pak na Vysočinu a do Pardubického kraje.

Číst dál...

VIDEO: Devadesátiletá skokanka do vody pokřtila v Pelhřimově novou Guinnessovu knihu

nejstarsi_skokanka_do_vodyNa český trh bylo ve středu 3. listopadu uvedeno nové vydání knihy Guinness world records 2011. Kniha byla pokřtěna v samotném městě rekordů Pelhřimově. A co by to bylo za křest, kdyby u něj nepadl alespoň jeden nový rekord. O ten se postarala neuvěřitelná devadesátiletá skokanka do vody Zdeňka Šnobrová. PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE KŘTU NOVÉ GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ, KTEROU V PELHŘIMOVĚ POKŘTILA NEJSTARŠÍ SKOKANKA DO VODY!

Číst dál...

Ročně se na světě ztratí nebo poškodí pasažérům leteckých společností 25 milionů zavazadel

zavazadla_letisteCelosvětově se počet ztracených a poškozených zavazadel v civilní letecké přepravě v posledních dvou letech konečně snižuje. Zatímco do roku 2007 počet rostl až na rekordních 42,4 milionu ztracených či poškozených zavazadel na světě, tak v roce 2008 došlo k poklesu na 32,8 mil. kusů a vloni počet poklesl na 25,025 mil. kusů, což znamená meziroční pokles o 23,8 %.

Číst dál...

Česká kniha rekordů má další nej, a to obří Karlštejnské šachy

obri_karlstejnske_sachy_ikoVladimír Glaser z Ořechu inicioval výrobu soupravy 32 šachových figurek o celkové hmotnosti cca 48 000 kg. Obvod jednotlivých figurek činí až 350 cm a jejich výška se pohybuje od 2,3 do 2,9 metru, přičemž nejvyšší z nich – černý král – měří 291,5 cm. S těmito mírami se také zapsaly do České knihy rekordů a kuriozit.

Číst dál...

REKLAMA