Kostel na Karlově má tři nové zvony

Na pražském Karlově se v neděli 30. října dopoledne poprvé rozezněly tři nové zvony, které byly odlity pro tamní kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého. Krásný obřad žehnání zvonů zahájil v 9.30 za velkého zájmu Pražanů pražský arcibiskup a primas český, kardinál Dominik Duka. Následovala slavnostní mše, které se zúčastnily policejní špičky, významní sponzoři i zástupci pražského magistrátu. Městskou část Praha 2 reprezentovala starostka Jana Černochová, která během mše pronášela přímluvy (modlitby věřících reflektující aktuální události) a místostarostka Alexandra Udženija.

Číst dál...

Týden vědy a techniky letos nabízí šest stovek akcí

 

Co mají společného astrofyzik Jiří Grygar, fotograf Petr Jan Juračka, profesor imunologie Václav Hořejší, moderátor Daniel Stach, 3D tisk nebo film Kronika králů? Všechny je spojuje věda a 16. ročník festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, během kterého se do 13. listopadu uskuteční na šest stovek akcí po celé zemi. A pozor: vstup na veškerý program festivalu je zdarma.

Číst dál...

Praha 12 vymění starostu

Na zasedání zastupitelstva dne 22. listopadu by se měla uskutečnit plánovaná výměna na postu starosty městské části Praha 12. Dle koaliční dohody by měl kandidátku za Změnu pro Prahu 12 Danielu Rázkovou vystřídat kandidát za hnutí Ano 2011. Největší podporu v kandidatuře na starostu za hnutí Ano získal zastupitel a radní pro životní prostředí a Agendu 21, člen kontrolního výboru a předseda komise pro seniory Milan Maruštík. Na základě koaliční dohody je na funkci první zástupkyně starosty navržena dosavadní starostka Daniela Rázková. Tuto pozici má uvolnit Robert Králíček, který se stane radním místo Milana Maruštíka.

Číst dál...

REKLAMA