Na co dát pozor při adventních trzích v sousedních zemích

Mnozí Češi se chystají na adventní trhy ve Vídni, Drážďanech a jiných městech sousedních zemí. Jaké problémy provázejí stánkový prodej v Německu, Rakousku, Polsku či na Slovenku a jaké triky používají tamní prodejci i kapesní zloději, informuje síť Evropských spotřebitelských center.

Číst dál...

Praha 5 má svého Podnikatele a Živnostníka roku 2016

Pátá městská část zná svého Podnikatele a Živnostníka roku 2016. Vítězové veřejné ankety byli vyhlášeni během slavnostního večera ve čtvrtek 24. listopadu. Lidé i odborná porota nejvíce v kategorii Podnikatel roku ocenili společnost Dudes & Barbies za Kavárnu co hledá jméno a v kategorii Živnostník roku Jana Mamulu za dílnu Dřevotoč.

Číst dál...

Praha 10 chce vyřešit spor o Ďolíček do konce letošního roku

Čtyři výtisky memoranda mezi Prahou 10 a hlavním městem Praha dorazí v nejbližších dnech na úřad městské části. Klíčový dokument, který upravuje podmínky využití pozemků sousedících se stadionem Ďolíček, by měli opakovaně schválit zastupitelé městské části na svém nejbližším jednání.

Číst dál...

Metropolitní plán opět počítá s překladištěm v Malešicích, Praha 10 je proti

Praha 10 dlouhodobě nesouhlasí s umístěním železničního překladiště v oblasti Malešic. S jeho vznikem ale přitom počítá rozpracovaný Metropolitní plán. Městská část tak opět ke kontroverznímu překladišti zopakovala odmítavé stanovisko. Jde o jednu z hlavních připomínek, kterou k dokumentu tvořeném Institutem plánování a rozvoje (IPR) radnice Prahy 10 uplatňuje.

Číst dál...

REKLAMA