Kiss and Ride! – Polib a jeď! A neplať zbytečně…

K+R – místa pro zastavení, která jsou určena těm, kdo potřebují někoho vysadit někde u zastávky MHD, nádraží nebo u školy. A právě u škol řada z nás riskuje zbytečnou pokutu, protože i takové místo vyhrazené pro zastavení má svá pravidla. Jaká?

Číst dál...

Katarína Linczényiová pokořila národní rekord

​Katarína Linczényiová, naše ambasadorka a freediverka zvládla náročný ponor do 77 metrů v kategorii FIM a vyhrála tak zlatou medaili na letní Apnea Games v Řecku.

Číst dál...

Veolia Energie ČR bude spolupracovat na platformě pro uhelné regiony

Moravskoslezský kraj se připravuje na přechod k čistší energii a přihlásil se k evropské platformě na podporu rozvoje uhelných regionů. Do přípravy strategie na zmírnění regionálních dopadů odklonu od využívání fosilních paliv se zapojí i Veolia Energie ČR.

Číst dál...

Praha dostala od lidí již desítky nápadů k orientačnímu a navigačnímu systému města

V první polovině července TSK veřejnosti společně se zástupci městských organizací představili v pražském CAMP nový projekt. Jeho náplní je analýza navigačního a informačního systému Prahy. Současně spustili webovou stránku www.pid.cz/jis, kde má kdokoliv možnost se zapojit skrze jednoduchý formulář se svým nápadem nebo příkladem dobré i špatné praxe a poskytnout tak inspiraci odborníkům, kteří analýzu připravují. Jen do konce července TSK dostali desítky příspěvků. Ty si nyní můžete prohlédnout v nové galerii.

Číst dál...

Včasná pomoc od laika může zachránit lidský život

Získat či obnovit vědomosti, jak správně poskytnout první pomoc, umožní celodenní akce s názvem Den první pomoci, kterou organizuje farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s Českým červeným křížem. Čtvrtý ročník této akce se uskuteční v neděli 26. srpna od deseti hodin v Aquapalace Praha. Návštěvníci si vyzkoušejí masáž srdce, záchranu tonoucího i to, jak postupovat při alergické reakci či dušení.

Číst dál...

REKLAMA