Zóna 30 v Praze 7 zvýší bezpečnost

Městská část Praha 7 plánuje od příštího roku zavést na Letné zónu se sníženou maximální povolenou rychlostí aut na 30 km/h. Do zóny by měla být zahrnuta převážná většina komunikací od ulice Bubenská směrem na Letnou. Vyjmuty z ní budou hlavní komunikace, jako jsou ulice Veletržní, Milady Horákové a Korunovační. Co toto opatření přinese řidičům a chodcům v Praze 7?

Číst dál...

Nejlepší provozovny Prahy 4 za rok 2016 už mají svá ocenění

Zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) předal ocenění nejlepším provozovnám Prahy 4 za rok 2016. Městská část vyhlásila letos již sedmý ročník soutěže o nejlepší provozovnu na území Prahy 4. Od dubna do června mohli zákazníci a obyvatelé městské části nominovat a hlasovat pro svou oblíbenou provozovnu prostřednictvím webové aplikace. Po sečtení všech odevzdaných hlasů jsou již známi vítězové jednotlivých kategorií.

Číst dál...

Za robotickými želvami v Motole

Žáci 6. ročníku ZŠ Pražačka se vypravili za želvami do Fakultní nemocnice v Motole. Završili tak výuku základů programování. Na vlastní oči se přesvědčili, co všechno může dokázat programátor.

Číst dál...

Women for Women poděkovala svým příznivcům Pygmalionem

Slavnou komedii G. B. Shawa Pygmalion dostali ve čtvrtek ve vinohradském divadle jako dárek podporovatelé projektu Obědy pro děti. Ten díky obecně prospěšné společnosti Women for Women vstupuje do svého čtvrtého školního roku a každoročně pomůže tisícům hladovějících dětí ze základních škol po celé České republice.

Číst dál...

REKLAMA