OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Babičky a dědečci navštěvují děti ve školkách

Školkové babičky a dědečci, to je název jednoho z projektů, který realizuje Kraj Vysočina v rámci podpory pozitivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Seniorky a senioři, kteří mají rádi malé děti, mohou navštěvovat vybrané mateřské školy a zapojit se s dětmi do každodenních činností.

Číst dál...

Kraj přispěje na stavbu nového hospice

Kraj Vysočina přislíbil finanční podporu více než 20 milionů korun na výstavbu lůžkového hospice Mezi stromy v Havlíčkově Brodě. Částka odpovídá zhruba jedné třetině předpokládaných nákladů, zbytek by měla pokrýt dotace. Hospic s plánovanou kapacitou dvaceti lůžek by měl být hotový do tří let, tedy v roce 2022.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 20. 6. 2019

Lesní pozemky je kvůli kůrovci třeba kontrolovat pravidelně, nemocnice Třebíč se omlazuje a samosběr jahod je v plném proudu. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 19. 6. 2019

Města na jihu Vysočiny se dočkají obchvatů, rozšíření Hradební ulice v Jihlavě se opozdí a hrad Roštejn otevře nové expozice. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 18. 6. 2019

Stavba jihlavské cyklostezky nabírá zpoždění, MUNI ocenila telčské pracoviště NPÚ a dobrovolníci posbírali 101 tun odpadků. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 17. 6. 2019

Začátek týdne bude ve znamení polojasné teploty a letních teplot, krajská záchranka má osm nových sanitek a hostem Otazníků bude Andrea Prchalová. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Nejprobádanější přírodní území na Vysočině je u Chvojnova. Na pár hektarech se daří sedmdesátce druhů mechů

Botanicky velmi cenné území – přírodní rezervaci Chvojnov najdete jen čtvrt hodiny jízdy od Jihlavy směrem na Křemešník. Chráněné území o současné rozloze zhruba devět hektarů je letos chráněno už dvacet let. „Za tu dobu si vysloužilo status téměř vzorové péče o druhově bohaté louky. Za léta odborné péče se podařilo zachránit rašeliniště, zrušit meliorace a odvodňovací kanály, díky odborným zásahům zvýšit hladiny podzemních vody, obnovit prameniště a potůčky a nastartovat regeneraci rašelinotvorných procesů,“ popisuje pozitivní změny Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Číst dál...

Monkey Race za týden startuje, podpoří osoby s autismem

Už v sobotu 22. června odstartuje ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu překážkový běh Monkey Race Skuhrov 2019. Letos se kromě hlavního závodu pro dospělé poběží i dětská verze závodu. Část startovného z druhého ročníku chtějí organizátoři darovat Integračnímu centru Sasov, které pomáhá lidem s poruchou autistického spektra a jejich začleňováním do společnosti.

Číst dál...

REKLAMA