Cena vody může dále klesat. Město Zlín už nechce doplácet na Otrokovice

Okresní soud ve Zlíně se začne v březnu zabývat smlouvami, na jejichž základě soukromá firma Moravská vodárenská (MOVO) koupila část společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (VaK) a následně začala provozovat vodárenskou infrastrukturu na Zlínsku. Pokud by je označil za neplatné, mohlo by to vést až k opětovnému převzetí sítě vodovodních potrubí a čistíren společností VaK, kterou vlastní v drtivé většině města a obce ze Zlínska.

Číst dál...

Město napsalo družstevníkům z Bytového družstva Podlesí

Město Zlín odpovědělo na všechny otázky, které vyplynuly z poslední členské schůze. Předseda představenstva Bytového družstva Podlesí (BDP) Pavel Sekula odmítl vydat některé z vyžádaných příjmových dokladů a provedl zápočty vůči městu, které jsou chybné. Město zvažuje využití mediátora.

Číst dál...

Voda tématem pořadu Českého rozhlasu Zlín

Kdo jsou hráči na místním trhu s vodou? Soudy probíhají, jak se vyvíjí? Jsou smlouvy ve vodárenství z pohledu města Zlína výhodné? Na tyto a řadu dalších dotazů odpovídali v pořadu Českého rozhlasu Zlín s názvem Co vy na to? právník města Zlína a zároveň člen dozorčí rady společnosti Vodovody a kanalizace Zlín Oldřich Hlaváček a mluvčí města Zlína Zdeněk Dvořák.

Číst dál...

Zákaz vstupu do lesů kvůli polomu byl prodloužen

Kvůli odstraňování škod po podzimní vichřici byl původně do konce ledna zakázán vstup do vybraných lesních porostů nad Zlínem, především nad Malenovicemi a v okolí Tlusté hory. S ohledem na bezpečnost a zdraví občanů i probíhající práce byl zákaz vstupu prodloužen do 31. března 2018.

Číst dál...

Cyklostezky. I letos se budou stavět

I v letošním roce je v plánu vybudovat na území města Zlína hned několik úseků cyklostezek. Jeden z nejdůležitějších o délce 4,25 kilometru bude součástí páteřní cyklostezky podél Dřevnice, a to na trase Příluky – Lužkovice – Klečůvka.

Číst dál...

REKLAMA