REKLAMA

Bez domácího mazlíčka si neumí život představit 56 % obyvatel Vysočiny

Pořizovací náklady za všechny mazlíčky, které mají obyvatelé Vysočiny v současné době doma, činí průměrně 5 500 Kč. Roční náklady na živobytí mazlíčků v kraji průměrně dosahují výše 14,2 tisíc korun, což odpovídá celorepublikovému průměru. V průměru mají nějakého domácího mazlíčka 3/4 českých domácností. Čtvrtina získala své domácí zvíře darem. Většinu domácích mazlíčků si sami kupují, a to obvykle přímo od chovatele nebo ve zverimexu. Mazlíčci se těší vysoké pozornosti, lidé jim věnují v průměru dvě hodiny denně. A skoro polovina Čechů, by se byla ochotná kvůli nim i zadlužit.

Číst dál...

Krčál povede ČSSD na Vysočině ke změnám

Sociální demokraté z Vysočiny se sešli na výročí vzniku Československé republiky 28.10. ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, aby zhodnotili výsledky voleb a zvolili si nové vedení. Delegáti konference do svého čela opět zvolili staronového předsedu Mgr. et Bc. Petra Krčála.

Číst dál...

VIDEO: ČSSD, ANO, ODS a Starostové podepsali koaliční smlouvu

ČSSD, ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu podepsali v úterý koaliční dohodu pro příští čtyři roky. Hejtmanem kraje Vysočina bude Jiří Běhounek z ČSSD, jeho prvním náměstkem Pavel Franěk z hnutí ANO, náměstkem pro kulturu bude poslankyně Jana Fischerová z ODS, dalšími náměstky hejtmana pak bude Pavel Pacal ze Starostů pro Vysočinu a Josef Pavlík za hnutí ANO.

Číst dál...

VIDEO: Krajské volby na Vysočině vyhrála ČSSD

Sociální demokraté slaví potřetí po sobě vítězství v krajských volbách. Oproti minulým ale oslabili a budou muset hledat koaličního partnera. Vládnutí jednobarevné vlády na Vysočině už podle výsledků letošních krajských voleb nebude možné. Uvnitř článku najdete kompletní výsledky letošních krajských voleb a jména nových zastupitelů.

 

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 18. 9. 2015

Každý všední den Vám přinášíme aktuální zprávy, které můžete vidět i v našem televizním vysílání. Dnes vás pozveme na víkendový sraz Škodovek a Pístovské mokřady a prozradíme, jak se bude nově posuzovat hluk na kulturních akcích.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 15. 9. 2015

Každý všední den Vám přinášíme aktuální zprávy, které můžete vidět i v našem televizním vysílání. Dnes například informujeme o úmyslu vedení jihlavské radnice podat ústavní stížnost v souvislosti s rozhodnutím Nejvyššího správního soudu ve věci referenda o odpadech.

Číst dál...

Řidič se řítil po dálnici rychlostí 189 kilometrů v hodině

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově dohlíželi v neděli 2. srpna v rámci běžného výkonu služby na bezpečnost a plynulost silničního provozu na dálnici D1. V odpoledních hodinách, krátce po půl druhé, policisté zaregistrovali rychle jedoucí vozidlo tovární značky Bentley se slovenskou registrační značkou- Toto vozidlo v úseku 149. kilometru směrem na Prahu projíždělo rychlostí 189 kilometrů v hodině.

Číst dál...

REKLAMA