Registrace účtenek do Účtenkovky se díky QR kódům výrazně zjednoduší

Všem novým i stávajícím soutěžícím, kteří si oblíbili Účtenkovku a od jejího spuštění v říjnu 2017 do ní zaregistrovali již 137 milionů účtenek, se podstatným způsobem zjednoduší registrace účtenek do této soutěže. Ministerstvo financí totiž mobilní aplikaci, která je jednou z možností jak se do hry o 21 025 výher měsíčně zapojit, rozšířilo o čtečku QR kódů. Nově tak bude stačit na účtenku opatřenou QR kódem namířit mobilní telefon či tablet a všechny údaje potřebné pro úspěšnou registraci účtenky se načtou po jediném kliknutí.

Číst dál...

Jarních úklidových akcí se letos zúčastnilo přes 113 000 dobrovolníků

Naše příroda i města v minulých týdnech opět znatelně prokoukly díky dobrovolnické akci Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. Zúčastnilo se jí přes 113 000 dobrovolníků na 2655 místech, což je výrazně více než vloni za celý rok. Podzimní termín úklidů se letos plánuje na sobotu 15. září pod hlavičkou celosvětového World Cleanup Day, který se bude konat v jednom dni ve více než 130 zemích na všech kontinentech.

Číst dál...

Plachetnici Tomáše Kůdely ochladí vody severního Atlantiku

Už loni jachtaře Tomáše Kůdelu, který se může pochlubit svou sólovou přeplavbou Atlantiku, vítr zavál k severním břehům Evropy a chladnými vodami se chystá putovat i letos. Až v první polovině května na lodi prozkoumá norské fjordy, vypraví se koncem měsíce na Island, který by se svou posádkou několik dnů rád poznával nejen z paluby. Na ostrov se pak znovu vrátí uprostřed letních prázdnin, kdy se chystá přeplout přes Hebridy a Skotsko do Irska.

Číst dál...

Dohromady sebrali dobrovolníci o víkendu přes tisíc tun odpadů

Více než 76 tisíc dobrovolníků při letošních jarních úklidech sesbíralo přes tisíc tun odpadů na 1 928 místech v celé České republice. Zapojilo se tak zhruba o 10 % dobrovolníků více než na jaře loňského roku. Díky příznivému víkendovému počasí účast překonala očekávání pořadatelů akce ze spolku Ukliďme Česko a z Českého svazu ochránců přírody.

Číst dál...

VIDEO: Program Vědomé rodičovství podpoří pohodu dětí a rodičů

Výchova dětí představuje nesnadný úkol a téměř žádný rodič se přitom neobejde bez podpory. Každý, kdo má chuť své rodičovské dovednosti zlepšit, by neměl propásnout kurz Vědomé rodičovství, který od 23. února otevře obecně prospěšná společnost Women for Women, spojená se jmény manželů Ivany a Pavla Tykačových.

Číst dál...

VIDEO: Program Bridge je mostem naděje pro samoživitele

Most mezi břehy zoufalství a naděje, ale i most mezi lidmi, kteří řeší obdobné potíže a setkání s někým s podobným osudem je pro ně posilou. Tak lze charakterizovat program Bridge, který od 21. února spouští obecně prospěšná společnost Women for Women, spojená se jmény manželů Ivany a Pavla Tykačových.

Číst dál...

(Spolu)autorka Četnických humoresek Pavlína Moskalyková pomáhá matkám samoživitelkám

Dlouhá léta stála po boku režiséra a autora seriálu Četnické humoresky Antonína Moskalyka. Když pak po vážné nemoci navždy odešel, sama další část příběhů dotočila. Dcera zmíněného legendárního filmaře Pavlína Moskalyková se stále věnuje filmové profesi, i když nyní o něco méně. Najde si čas také na podporu dobrých věcí, jako je projekt na pomoc matkám samoživitelkám obecně prospěšné společnosti Women for Women.

Číst dál...

REKLAMA