V Pelhřimově mají kuriózní zimní čepice

nejmensi pletena_cepice_ikonaVzhledem k tomu, že v těchto dnech udeřily pořádné mrazy, je potřeba sáhnout po pořádné zimní čepici. V Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově mají ovšem v tomto ohledu možnost sáhnout i po čepicích vskutku raritních.

Číst dál...

Která z dívek se stane Českou Miss 2012?

ceska miss_citypark_ikonaLetošní ročník jediné národní soutěže krásy Česká Miss 2012 a jeho castingová kola nemohl opomenout nikdo, kdo se zajímá o ženský půvab. Organizační štáb navštívil v průběhu čtrnácti dní čtrnáct krajských měst a při hledání královny krásy najel 17.208 kilometrů ve flotile čtyř automobilů Renault, což se dá přirovnat k cestě z Prahy do Sydney. Na casting České Miss se přihlásilo více než 1300 dívek. Odvahu přijít na castingové kolo a předstoupit před porotu i více než čtyřicet tisíc přihlížejících diváků nakonec sebrala polovina přihlášených dívek. Celkem se tak představilo 620 dívek.

Číst dál...

Eva Hudečková si bude číst před spaním pohádky

kniha maminka_strom_ikonaNoční stolek bývalé herečky a úspěšné spisovatelky Evy Hudečkové je plný. Leží tam Márquez, Irving i Dostojevskij. „Pro mě se velká literatura vyznačuje tím, že mi dovolí číst mezi řádky. Nikdy mi autoři nic nepodávají takzvaně po lopatě. Mám ráda, když mi spisovatel jen trochu napoví, jak mám přemýšlet a proč tak mám přemýšlet,“ říká Eva Hudečková, které nově do hromádky knih v ložnici přibyla pohádková knížka novinářky Míši Veteškové a ilustrátorky Lucie Seifertové nazvaná Jak maminka vylezla na strom.

Číst dál...

Institut kávy doporučuje seniorům pít kávu – zlepšuje paměť a snižuje riziko mozkové mrtvice

kava ikonaKáva je jedním z nejoblíbenějších nápojů a není generace, která by tento černý zázrak bohatý na antioxidanty a další tělu prospěšné látky, neochutnala. I když ve vyšším věku mají lidé z kávy většinou obavy, ukazuje se, že její konzumace má pozitivní vliv na lidské zdraví a to zejména v prevenci některých onemocnění typických pro starší věk.

Číst dál...

ROZHOVOR: Miss Zuzana Štěpanovská: pro mě byla nejtežší volná disciplína

miss stepanovska_ikonaRodačka z Vysočiny, Zuzana Štěpanovská, se stala historicky první Českou Vicemiss v roce 2005. Ve stejném roce slavila úspěchy i na soutěži Miss Earth, kde se probojovala do finálové šestnáctky. Zuzana se stále věnuje modelingu, avšak zároveň také studiu. V současné době dokončuje zahraniční univerzitu a také se pyšní cenou Chancellor’s Award for Student Excellence, kterou uděluje State University of New York nejúspěšnějším studentům. I-VYSOČINA.CZ VÁM NABÍZÍ EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S RODAČKOU Z VYSOČINY.

Číst dál...

Otevřený dopis měst České republiky k sociální reformě

zakon paragraf 002Jako statutární zástupci magistrátů a městských úřadů ve věcech personálních a osoby odpovědné za výkon přenesené působnosti na těchto úřadech vyjadřujeme tímto otevřeným dopisem vážné znepokojení nad přípravou převodu agend dávek hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek sociální péče pro osoby se zdravotním postižením z kompetence obcí s rozšířenou působností na územně příslušná pracoviště Úřadu práce ČR.

Číst dál...

Půlroční spolupráce na projektu „SILNÍ BEZ NÁSILÍ“ vyvrcholí týdnem s umělci

silni bez_nasili-logoZákladní myšlenkou projektu SILNÍ BEZ NÁSILÍ je pomocí zážitkových technik, modelových situací, hudby a tance pracovat na posílení sebevědomí dětí. Cílem je dodat jim odvahu a případně vzor pro řešení konfliktů v jejich bezprostředním okolí. Do vystoupení je možné zapojit až 250 dětí, které přebírají různé úlohy v muzikálu (od tanečníků a zpěváků, přes herce, osvětlovače, zvukaře, až po scénáristy a moderátory).Mladí jsou plně zapojeni do přípravy muzikálu STREETLIGHT ve spolupráci s mezinárodní skupinou Gen Rosso.

Číst dál...

REKLAMA