Institut kávy doporučuje seniorům pít kávu – zlepšuje paměť a snižuje riziko mozkové mrtvice

kava ikonaKáva je jedním z nejoblíbenějších nápojů a není generace, která by tento černý zázrak bohatý na antioxidanty a další tělu prospěšné látky, neochutnala. I když ve vyšším věku mají lidé z kávy většinou obavy, ukazuje se, že její konzumace má pozitivní vliv na lidské zdraví a to zejména v prevenci některých onemocnění typických pro starší věk.

Číst dál...

ROZHOVOR: Miss Zuzana Štěpanovská: pro mě byla nejtežší volná disciplína

miss stepanovska_ikonaRodačka z Vysočiny, Zuzana Štěpanovská, se stala historicky první Českou Vicemiss v roce 2005. Ve stejném roce slavila úspěchy i na soutěži Miss Earth, kde se probojovala do finálové šestnáctky. Zuzana se stále věnuje modelingu, avšak zároveň také studiu. V současné době dokončuje zahraniční univerzitu a také se pyšní cenou Chancellor’s Award for Student Excellence, kterou uděluje State University of New York nejúspěšnějším studentům. I-VYSOČINA.CZ VÁM NABÍZÍ EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S RODAČKOU Z VYSOČINY.

Číst dál...

Otevřený dopis měst České republiky k sociální reformě

zakon paragraf 002Jako statutární zástupci magistrátů a městských úřadů ve věcech personálních a osoby odpovědné za výkon přenesené působnosti na těchto úřadech vyjadřujeme tímto otevřeným dopisem vážné znepokojení nad přípravou převodu agend dávek hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek sociální péče pro osoby se zdravotním postižením z kompetence obcí s rozšířenou působností na územně příslušná pracoviště Úřadu práce ČR.

Číst dál...

Půlroční spolupráce na projektu „SILNÍ BEZ NÁSILÍ“ vyvrcholí týdnem s umělci

silni bez_nasili-logoZákladní myšlenkou projektu SILNÍ BEZ NÁSILÍ je pomocí zážitkových technik, modelových situací, hudby a tance pracovat na posílení sebevědomí dětí. Cílem je dodat jim odvahu a případně vzor pro řešení konfliktů v jejich bezprostředním okolí. Do vystoupení je možné zapojit až 250 dětí, které přebírají různé úlohy v muzikálu (od tanečníků a zpěváků, přes herce, osvětlovače, zvukaře, až po scénáristy a moderátory).Mladí jsou plně zapojeni do přípravy muzikálu STREETLIGHT ve spolupráci s mezinárodní skupinou Gen Rosso.

Číst dál...

Školy se musí naučit komunikovat. Jinak nepřežijí

studenti prednaska_01České školství zažívá zemětřesení. Ředitelé škol bojují o každého studenta. Nyní se ukazuje, že i školy potřebují umět pracovat s veřejností, lépe komunikovat a otevírat se svému okolí. Stejně jako firmy a další organizace, také školy pociťují nutnost věnovat se PR (public relations). 

Číst dál...

Alergiky na konci prázdnin potrápí hlavně pelyněk a ambrózie

rymaI na konci léta trápí alergiky pyly v ovzduší. Nejsilnějším alergenem bude v tomto týdnu pyl pelyňku, uvádí v úterý server pyly.cz. Dominantními alergeny budou podle pylové předpovědi zejména pyly pelyňku, ambrózie, jitrocele a šťovíku. Nejsilnějším alergenem v ovzduší je pyl pelyňku, přetrvává aktivita pylu jitrocele, šťovíku, kopřivy a merlíku.

Číst dál...

REKLAMA