Odvody za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu podraží

krajina ikonaZa odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu si žadatelé od letošního roku připlatí, a to v průměru o 0,62 Kč za m2. U nejcennějších půd může být nárůst až o 2 koruny za m2. Na webových stránkách Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz je už nyní možné si orientačně vypočítat výši odvodu za odnětí půdy podle nové oceňovací vyhlášky.

Číst dál...

VIDEO: Olympiáda má před sebou závěrečný vrchol

olympiada ZODMHokej, rychlobruslení, běžecké lyžování, lyžařský orientační běh a biatlon. Těchto pět sportů dnes ukončí Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Soutěžit se bude na třech sportovištích: zimních stadionech v Jihlavě (hokej) a Žďáru nad Sázavou (rychlobruslení) a zbývající tři sporty ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Olympijské soutěže uzavře od 19:00 hodin závěrečný ceremoniál, který se uskuteční v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou.

Číst dál...

VIDEO: Podívejte se na úžasný zahajovací ceremoniál zimní olympiády dětí a mládeže

olympiada ZODMVelkolepé zahájení a dechberoucí světelná show zahájily Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže na Vysočině. „Chtěli jsme zachovat kvalitu a trochu se přiblížit tradičním olympijským zahájením. Světelné show a práce s podobnými prvky jsme viděli na několika ceremoniálech a k zahájení to rozhodně patří,“popsal prvotní inspiraci Roman Zezula, ředitel firmy, která ceremoniál připravila.

Číst dál...

Zahajovací ceremoniál dětské olympiády ozdobí světelné efekty

lyze snihKonečně je jasno! Slavnostní ceremoniál Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, Kraj Vysočina 2014, který je naplánován na 19. ledna 2014 v Havlíčkově Brodě bude jednou velkou světelnou show. Pořadatelé už několik týdnů pečlivě zatmívají místo ceremoniálu – zimní stadion Kotlina. Celý zhruba 90 minut trvající program bude doprovázen projekcí a efekty na třech velkoplošných obrazovkách. Nejdůležitější okamžiky zahájení se odehrají na skleněném podsvíceném pódiu.

Číst dál...

Prvním občánkem Kraje Vysočina je Klárka z Jihlavy

prvni obcanek 2014 ikonaKlárka Janáková z Jihlavy se narodila v Nemocnici Jihlava 1. ledna 2014 ve 2:47 hod. a stala se tak prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2014. Od hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka dostala Klárka šperk ve znamení zvěrokruhu a malé „startovné“ ve výši deseti tisíc korun. Tradici dárku pro prvního občánka České republiky s trvalým pobytem v Kraji Vysočina drží vedení kraje od roku 2002.

Číst dál...

„Vysočina bezpečně online 2013“ – v kraji prošlo vzdělávacími semináři 322 účastníků

pocitacSlavnostním předáním výhry škole s nejvyšší účastí na rodičovském vzdělávacím semináři byl na krajském úřadu Kraje Vysočina zakončen projekt Vysočina bezpečně online 2013 realizovaný Krajem Vysočina a Národním centrem bezpečnějšího internetu ve spolupráci s organizací Vysočina Education. Projekt se zaměřil na místní prevenci kriminality a sociální patologie spojené s užíváním internetu a online technologií.

Číst dál...

VIDEO: Vysočinu zasáhl silný vítr, plné ruce práce měli hasiči hlavně na Jihlavsku

zimaVysočinu zasáhl v noci silný vítr. Popadané stromy komplikovaly provoz na komunikacích téměř v celém kraji. Od půlnoci do osmé hodiny ráno zasahovali hasiči na Vysočině u 23 událostí v souvislosti s počasím. V převážné většině případů hasiči za pomoci motorových pil odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejčastěji zasahovaly jednotky na Jihlavsku, naopak nejméně událostí evidujeme na Třebíčsku.

Číst dál...

Vlajkonošem vysočinské výpravy na zimní olympiádě bude hokejista Jiří Holík

zajic maskot zimni olympiadaPři slavnostním zahájení Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže na Vysočině v lednu příštího roku povede domácí výpravu slavný československý hokejista Jiří Holík. „Vlajkonoš by měl být vzorem pro mladé sportovce a motivovat je v jejich cestě za úspěchem. V případě Kraje Vysočina jde i o obrovského patriota, československého rekordmana v počtu odehraných zápasů za hokejovou reprezentaci, za kterou si připsal 319 startů, držitele čtyř olympijských medailí,“ vyjmenovává důvody jasné volby radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

Číst dál...

REKLAMA