Titul Stavba roku Kraje Vysočina pro rok 2013 byl udělen

stavba vysociny logoTitulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby - Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev - Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Číst dál...

Ministryně práce a sociálních věcí navštívila Vysočinu

ministryne marksova soc.zarizeni vysocina 05062014Na pozvání radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petra Krčála navštívila 3. června vybraná krajská sociální zařízení ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Tématickou návštěvu s cílem seznámit se s nabídkou sociálních služeb v režii Kraje Vysočina avizovala už koncem března, kdy doprovázela na oficiální návštěvě regionu premiéra Bohuslava Sobotku. Cílem její samostatné cesty byly tentokrát otázky transformace sociálních služeb a dále pak péče o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence.

Číst dál...

V soutěži Skutek roku se dostalo zaslouženého uznání lidem z celé Vysočiny

gratulace potreseni rukou ikonaKraj Vysočina v pondělí 2. června zveřejnil výsledky soutěže Skutek roku 2013. Už popáté v historii Kraje Vysočina došlo na vyzdvižení aktivit těch, kteří pro region a jeho občany udělali něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to ať už se angažují v oblasti kultury, pořádají volnočasové aktivity pro děti, nebo například aktivně propagují otužování.

Číst dál...

Studánkou Vysočiny roku 2014 je studánka V Pivničkách

studanka roku 2014 pivnickyStudánka V Pivničkách nedaleko osady Poldovka u Telče na pomezí Jihočeského kraje a kraje Vysočina se stala vítězkou osmého ročníku ankety Studánka Vysočiny roku 2014, kterou vyhlašuje občanské sdružení Zelené srdce. Ve veřejném hlasování ji podpořilo 286 hlasujících. 

Číst dál...

Hejtman Běhounek zůstane i poslancem

behounekHejtman Jiří Běhounek dnes oznámil, že si ponechá obě funkce. Zůstane tedy jak hejtmanem, tak poslancem. Zdůraznil také, že svůj poslanecký plat každý měsíc věnuje jednomu z dětských domovů na Vysočině. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE CELÉ PROHLÁŠENÍ HEJTMANA BĚHOUNKA K SOUBĚHU FUNKCÍ.

Číst dál...

Hejman daroval svůj plat na modernizaci Dětského domova v Hrotovicích

zařízení pokoj ikonaDětský domov Hrotovice prošel před čtyřmi lety rozsáhlou rekonstrukcí venkovních ploch. Nyní mají zdejší děti k dispozici bezpečné zázemí pro sportovní aktivní vyžití a také pro relaxaci. Začátkem roku 2013 přišla řada na modernizaci interiérů budovy dětského domova. Dvacet let staré a dosluhující vybavení nahrazuje nové.

 

Číst dál...

REKLAMA