Prezident na Vysočinu přijede až na jaře!

zeman prezidentAvizovaná návštěva hlavy státu v Kraji Vysočina, která se měla uskutečnit v termínu 17. – 19. prosince 2013 se odkládá na jaro. Dnes o tom vedení Kraje Vysočina informovala kancelář prezidenta republiky. Důvodem odkladu předvánoční návštěvy je pokračující rekonvalescence Miloše Zemana.

Číst dál...

Maskotem dalšího ročníku olympiády dětí a mládeže je ZAJÍC

zajic maskot zimni olympiadaMaskotem blížících se Her VI. Zimní olympiády dětí a mládeže, kterou bude v lednu příštího roku hostit Kraj Vysočina, je ZAJÍC. „ZAJÍC je sportovní nadšenec, do všeho jde s maximálním nasazením a vervou, je zdravě soutěživý a vytrvalý, šlechetný a má stále dostatek energie. Na druhou stranu je stále v pohodě, a to i když právě nevítězí, protože ví, že vyhrát může jen jeden a také, že důležité je zúčastnit se a všechno vyzkoušet.

Číst dál...

Kraj plánuje další revitalizace parků

kamen hradKraj Vysočina připravuje revitalizaci dalších dvou parků. V případě získání prostředků z Operačního programu Životní prostředí přijdou na řadu zámecký park ve Zboží a park u Hradu Kámen. Odbornému ošetření bude předcházet pořízení studií navrhovaných úprav. “Předpokládané náklady na práce, které by měly začít na jaře příštího roku, dosáhnou 3,4 milionu korun s tím, že 75% znatelných nákladů bude hrazeno z evropských fondů,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.

Číst dál...

Hry VI. Zimní olympiády dětí a mládeže bude hostit Kraj Vysočina

zimni hry mladeze ikonaKraj Vysočina bude příští rok v termínu od 19. ledna do 24. ledna hostit jednu z největších sportovních událostí pro mládež. Na základě rozhodnutí Českého olympijského výboru byla Vysočině udělena pořadatelská práva k Hrám VI. Zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM). „Stejně jako Český olympijský výbor přikládá i vedení Kraje Vysočina olympiádě dětí a mládeže mimořádný význam.

Číst dál...

Už tento víkend se na Vysočině konají Dny otevřených ateliérů

otevreny atelier ikonaO víkendu 5. a 6. října se v Kraji Vysočina konají DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2013. Ateliéry a dílny se tentokrát otevřou na téměř 130 adresách a jejich návštěvníkům představí svá díla kolem dvou stovek výtvarníků a uměleckých řemeslníků. Akce, která je organizována v rámci projektu Porta culturae ve spolupráci s dolnorakouskou kulturní organizací Kulturvernetzung Niederösterreich, se na Vysočině uskuteční již po třetí.

Číst dál...

Vysočina může ušetřit desítky milionů za veřejné osvětlení

eon vysledky vysse ikonaProjekt VYSOČINA ŠETŘÍ ENERGII iniciovaný vedením kraje, jehož partnerem je společnost E.ON Česká republika, přináší první konkrétní plody tohoto partnerství veřejné správy a soukromého sektoru. Na základě detailního průzkumu byla vypracována analýza stavu veřejného osvětlení v obcích Kraje Vysočina, jejíž výsledky mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit spotřebu elektrické energie v systémech veřejného osvětlení kraje, ale také jeho celkový stav.

Číst dál...

V pátek proběhne Den s Krajem Vysočina

den s krajem vysocinaKraj Vysočina s partnery zvou veřejnost bez rozdílu věku na velkou zábavní show, která je naplánována na 27. září 2013 od 13:00 hodin na Masarykově náměstí v Jihlavě. Pro dříve narozené bude od 13:00 hodin zpívat duo Josef Zíma a Yvetta Simonová. V 16:00 hodin potěší svým hravým programem nejmladší děti Michal Nesvadba z Kouzelné školky, v 17:00 hodin Kraj Vysočina představí nového maskota Zimní olympiády dětí a mládeže a odpoledne plné zábavy uzavře v 18:00 hodin koncertem Petr Bende a Pavel Helan.

Číst dál...

REKLAMA